Eczacıbaşı Staj Başvurusu 2021

Eczacıbaşı Staj Başvurusu

Eczacıbaşı 1942 yılında kuruldu. Firma yapı, sağlık ve tüketim ürünleri alanında üretim yapıyor. Eczacıbaşı topluluğu ise; bu temel sektörlerin yanında finans, bilgi ve kaynak teknolojileri, madencilik ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteriyor. Firma 41 adet kuruluşunda 12.115 kişiyi çalıştırıyor. Aynı zamanda firmanın staj imkanları da diğer firmalardan biraz daha farklı olarak mevcut.

Eczacıbaşı staj başvurusu yaptığınızda firmanın Kariyer Test Sürüşü programı ile karşılaşıyorsunuz. Eczacıbaşı’nın asıl amacı bünyesine aldığı stajyerlerini mezun olduktan sonra çalışan olarak tekrar alabilmek. Bu sebeple staj programlarını diğer firmalardan daha farklı hale getirmişler. Stajyerlerine Kariyer Test Sürüşü kapsamında stajyer değil, “Pilot” diyorlar. Eczacıbaşı staj başvurusu kabul edildiğinde, Kariyer Test Sürüşü Pilotları olarak yaz döneminde en az iki ay boyunca tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak Eczacıbaşı topluluklarında görev yapıyorsunuz.

Staj esnasında bir projede çalışıyorsunuz. En az iki aylık bu staj bitiminde KTS Pilotları; grup başkanlarına, genel müdürlere ve insan kaynakları yöneticilerine projelerini sunuyorlar. Başarılı performans gösterir iseniz öz geçmişiniz ‘öncelikli değerlendirilecekler2 havuzuna aktarılıyor ve böylece Eczacıbaşı’nda çalışma fırsatını bir adım önde yakalıyorsunuz.

İşe Alım

Seçme ve yerleştirme sisteminin temel amacı; Topluluğa eğitim düzeyi yüksek, yeniliğe ve değişime açık, girişimcilik yeteneğine sahip, dinamik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan, çalışan yetiştiren, takım çalışması yapabilen, Topluluk değerlerini benimseyip sahip çıkacak kişileri kazandırmaktır.

Seçme ve yerleştirmede ana ilke, hiçbir ayrım yapmadan ve ayrıcalık tanımadan işin gerektirdiği yetkinliklere (bilgi, beceri, davranış) sahip ve Topluluk değerlerini benimseyip yaşatacak kişilere eşit fırsat vermektir.

Eczacıbaşı Topluluğu’nda işe alım sürecindeki uygulamaların istisnasız tüm kuruluşlarda aynı standartlar içinde gerçekleştirilmesi esastır.

Aday seçiminin objektif olabilmesi için geçerliği ve güvenirliği kanıtlanmış, bilimsel temelleri olan seçim araçları kullanılır. Araçların doğru seçimi, doğru uygulanması ve verilerin doğru yorumlanması işe alım sürecinin standart olabilmesinde önemli kriterlerdir.

Staj başvurusu yapmak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir