Kızılay Staj Başvurusu 2021

Kızılay Staj Başvurusu

1868 yılında Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adı altında kurulan kurum günümüze kadar kesintisiz bir şekilde hizmetlerini ve birçok ülkede afetler gibi durumlarda yardımları ile bilinmektedir. Ülkemizde birçok sağlık kuruluşunun temelini oluşturan kurum özellikle Türkiye’nin kan toplama kurumu olmaktadır. Kurum tamamen tüzel kişiliğe sahip ve kar amacı gütmeyen bir yapı olarak karşılıksız hizmetler sunmaktadır. Kariyerlerinde başarılı adım atmak isteyen öğrenci adaylarının CV’lerinde böyle bir kurumsal firmanın görülmesi iş hayatından bazı adımların atılmasını kolaylaştıracağının da bilinmesi gerekmektedir.

Kızılay’da Staj Şartları

  • Özellikle Üniversitelerin sağlık ile ilgili bölümlerin 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak ve zorunlu olduğunu gösteren üniversiteden alınmış belge
  • Not ortalaması orta seviyede olması
  • Üniversiteleri tarafından öğrencilerin staj süresi boyunca sigortalarının yapılmış olması

Kızılay’a staj başvurusu yapmak isteyen öğrenci adayları kizilay.org.tr kurumsal adres üzerinden başvuru yapabilirler. Özellikle 1Nisan – 31 Mayıs aralığında başvuru kabul eden kurum başvuruları onaylanan öğrencileri ön mülakat için görüşmeye çağırdıktan sonra uygun gördükleri adayları ilgili birimlere görevlendirmesini yapmaktadır.

Staj ilanlarını takip etmek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir