THY Staj Başvurusu 2021

Türk Hava Yolları Staj Başvurusu

THY 1993 yılında temelleri atılmış bir firmadır. İlk etapta savunma bakanlığına bağlı bir şekilde kurulmuştur. 1946 yılından sonra THY marka haline gelmeyi başarmıştır. 1956 yıllarında anonim ortaklıklar ile firma daha güçlü bir hale gelmiştir. 1967 yılında firma çok daha güçlü motorlara sahip olmuş ve yurt dışına açılmaya karar vermiş bu idealini de başarılı şekilde gerçekleştirmiştir. 1980 yılından bu yana firma küresel bir marka olmuş ve büyümeye devam etmiştir.

THY staj başvurusu son derece önemli bir kariyer basamağı olarak görülmelidir. Türk Hava Yolları staj sırasında kişileri net bir şekilde operasyonlara dahil eder ve deneyim kazandırır. Staj başvurusu yapacak kişinin bunu dikkate alması önemlidir.

  • Firma lise ve üniversite için staj imkanı sunmaktadır
  • Liseler ile ilgili süreç THY ve okul müdürleri arasında sürer
  • Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve havacılık okulları öğrencileri staj başvuruları yapabilmektedir ve başvurular için http://havacilikstaj.anadolu.edu.tr/ adresi kullanılır
  • Yerleştirme ise otomatik bir şekilde SHGM adı verilen program tarafından yapılır ve staj tarihleri firmanın sitesinde yer alır
  • Daha fazla bilgi almak isteyen kişiler okulun birimlerinden yararlanabilir

2016-2017 Yılı Lise Staj Başvuruları Hakkında Duyuru

Ortaklığımızda lise stajyer başvuruları, mesleki ve teknik eğitim veren liselerin okul müdürlüklerinin staj@thy.com adresine kontenjan talebinde bulunmasıyla kabul edilir.
Yeni dönem stajyer kabul takvimi aşağıdaki gibidir:

  • Kurumsal başvurular 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında kabul edilecek olup, bu tarihler dışında okullar tarafından yapılan stajyer öğrenci başvuru talepleri dikkate alınmayacaktır.
  • 18-22 Nisan 2016 tarihleri arasında kontenjanlar belirlenerek okullara bildirilecek ve okullar kendilerine iletilen kontenjan dahilinde öğrenci isimlerini staj@thy.com e-mail adresine gönderecektir.
  • Kabul edilen öğrenciler, 20 Mayıs 2016 mesai bitimine kadar okul müdürlüklerine bildirilecektir.

Ortaklığımıza yapılan bireysel staj başvuruları dikkate alınmamaktadır.

İlgi ve anlayışınız için teşekkür eder, kariyer hayatınızda başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir