Aselsan Staj Başvurusu 2021

Aselsan’da Staj

Ülkemizin en gelişmiş teknolojilerini kullanan ve bu teknolojik imkânlar ile birlikte yeni ürünler üreten Aselsan birçok kişinin hayalinde yer alan kurum olarak gösterilebilir. Özellikle mühendislik aşamasında birçok elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar mühendisi ya da makine mühendisi için çalışabilecekleri en iyi firma olan Aselsan 1975’ten günümüze aralıksız olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Bu aşamada firma ilk olarak yalnızca milli imkânları kullanarak haberleşme alanında ihtiyaçları karşılarken sonrasında birçok farklı ürünün üretimine de başlamıştır. Bu doğrultuda artık milli savunmayı desteklemek amacıyla silah ve mühimmat üretimi de gerçekleştiren firma ülkemizin vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır. Bu aşamada birçok öğrenci de kendilerine bir stajda katabilecekleri en yüksek tecrübeyi katmak için Aselsan’a başvuruda bulunmaktadırlar.

Aselsan Staj Başvuru ve Şartları

Stajyer alımlarında Aselsan birçok farklı şart sunmaktadır. Kişiler bu şartların herhangi birisine dahi uyum sağlamıyor olurlarsa stajlarını Aselsan’da yapma şanslarını kaybederler. Bu sebeple de tüm şartları sağlayan adaylar arasından başvurular kabul edilirken bu aşamada da diğer adaylardan üstün olan kişilerin kabul işlemleri gerçekleşecektir.

İlk olarak kişilerin daha öncesinde Aselsan’da staj yapmamış olmaları istenmektedir. Öğrenciler yalnızca 1 defa firma içerisinde stajlarını gerçekleştirebilirler. Buna ek olarak kişilerin üniversitelerin mühendislik bölümlerinde eğitimlerine devam ediyor olması istenirken üçüncü sınıfı bitirip son sınıfa geçmiş olmaları istenmektedir. Stajyerler değerlendirilirken herhangi bir üniversite kontenjanı bulunmaz. Her üniversiteden öğrenci alınabildiği gibi tüm adaylar aynı üniversiteden de seçilebilmektedir. Bu aşamada karar tamamen öğrencinin durumuna göre Aselsan tarafından verilir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Firmaya başvuruda bulunacak olan kişilerin 1 adet vesikalık fotoğraflarını bilgisayar ortamında bulundurmaları gerekmektedir. Başvurular internet üzerinden gerçekleştirilirken kişilerin gerekli dosyaları site üzerinden başvurularında yüklemesi istenir. Fotoğrafa ek olarak nüfus cüzdan fotokopilerinin ve üniversitelerden talep edilmiş olan zorunlu staj belgelerinin bulunması gerekmektedir. Bu belgelerin başvuru aşamasında olması gerekirken resmi not dökümlerinin başvuruların son tarihinden 15 gün sonrasında kadar Aselsan Eğitim Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajların yalnızca yaz aylarında yapılmasına izin verilmektedir. Bu stajlar Haziran ile Eylül aylarının arasında yer alan tarihlerde gerçekleşebilir. Bu stajlarda Aselsan en az 4 hafta sürecek olan stajları kabul ederken maksimum süre 6 hafta olarak belirlenmiştir. Bu aşamada kişiler Haziran’ın ilk gününden başlayarak Eylül’ün son gününe kadar 4 ya da 6 haftalık stajlarını tamamlayabilirler. Başvurular yalnızca Mart ayında kabul edilirken bu tarihler senelere göre değişim göstermemektedir. 1 Mart tarihinde başlayan başvurular 31 Mart tarihinde son bulur.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçları almak için kişilerin başvuru aşamasında olduğu gibi internet sitesine girmesi gerekmektedir. Firmanın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamalarda kişiler staj başvuru sonuçlarını görebilir. Sisteme TC kimlik numaraları ile giriş yaparak kişiler staj başvurularının kabul edilip edilmediğini öğrenebilirler.

Başvuru formu için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir