Aydem(Edaş) Staj Başvurusu 2021

Aydem(Edaş)’de Staj

Ülkemizde elektrik dağıtım firmaları en yoğun tempoda çalışılan firmalardır. Bu doğrultuda birçok kişi bu yoğun temponun içerisinde yer alarak staj döneminde öğrenebildiği kadar fazla bilgiyi öğrenmek isteyecektir. Bunun için de ilk olarak kişilerin firma içerisinde staj başvurularının onaylanması gerekir. Bu başvurular genel olarak internet sitelerinden gerçekleştirilirken isterlerse kişiler bizzat firmanın işlem binasına giderek burada insan kaynakları ile de görüşebilirler.

Aydem(Edaş) Staj Başvuru Şartları

Kişilerin başvurularda zorunlu staj için başvuruyor olması onları bir adım öne taşıyacaktır. Resmi olarak zorunlu olmayan stajların reddedileceği gibi bir bilgi firma tarafından açıklanmaz. Ancak genel olarak zorunlu stajları bulunan kişilere öncelik gösterilmektedir. Buna ek olarak kişilerin firma ile ilgili bölümlerde eğitimlerine devam ediyor olması gerekmektedir. Staj yapabilecekleri dönemlere giren kişiler başvurularını gerçekleştirerek stajlara başvurabilir. Staj başvurularında kişilerin bilgisayar ve İngilizce bilgisi son derece büyük önem taşırken firma bunu açıkça dile getirmektedir

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Kurum içerisinde staj için belirlenmiş kesin tarihler bulunmamaktadır. Genel başvurular her zaman kişilere açıktır. Bu sebeple de kişiler eğer yaz aylarında staj yapmayı düşünüyorsa Nisan ya da Mayıs ayında firmaya staj için başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu başvurulara çok kısa bir süre içerisinde cevap gelmektedir. Kişiler gelen olumlu ya da olumsuz cevaplara göre yol haritasını çizerek ilerleyebilir.

Staj Başvuru Sonuçları

Sonuçlar kişilerin site üzerinden doldurdukları başvuru formlarında girdikleri iletişim bilgileri aracılığıyla kişilere ulaştırılmaktadır. Genel olarak mail adresleri üzerinden kişiler ile iletişim kurulmaktadır. Bazı dönemlerde telefonlardan da iletişim kuruluyor olsa da bu özel durumlar için geçerlidir. Bu sebeple de başvurulardan kısa bir süre sonra kişilerin mail adreslerini sürekli olarak kontrol etmesi ve sonuçları öğrenmesi doğru bir yöntem olacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir