ANFA Güvenlik Staj Başvurusu 2021

ANFA Güvenlik’de Staj

Ankara’nın güvenlik alanında çalışan bir kurumu olan ANFA Güvenlik belediyeye bağlı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Genel olarak bu kurum içerisinde çalışan kişiler, yapıların ya da kişilerin korunması konusunda silahlı ve silahsız olmak üzere farklı eğitimler alarak güvenlik elemanı olmaya hak kazanırlar. Bu kurum içerisinde staj yapmayı düşünen kişiler genel olarak stajlarını kurumun yönetim kanadında gerçekleştirirler. Adayların hazırlanması, belgelerinin toplanması ya da değerlendirilmesi gibi işlemler özel bir merkezde gerçekleştirilmektedir. Bu merkezde kişiler stajlarını gerçekleştirme şansı elde edebilirler. Genel olarak Ankara’da ikamet eden kişiler için bu staj noktası son derece popüler bir seçenek olarak gösterilmektedir.

ANFA Güvenlik Staj Başvuru Şartları

Yüksekokullarda eğitim alan kişiler eğer ANFA Güvenlik içerisinde staj yapmak istiyorlarsa 2 senelik eğitimlerinin ikinci senesinde olması gerekmektedir. Buna ek olarak belirli sayıda dersin geçilmiş olması gerekirken kurum kişilerin not ortalamalarına da dikkat etmektedir. Tamamen resmi kurum olan ANFA Güvenlik staj başvurularında da birçok farklı belgeyi talep ederek tamamen resmi bir şekilde staj başvurularını almaktadır. Bu aşamada kişilerin öğrenci belgelerini almaları, kişisel bilgilerini sunacakları nüfus cüzdan fotokopilerini getirmeleri ve staj formalarını doldurmaları gerekir. İnternet üzerinden kurumun insan kaynaklarına ulaşım imkânı bulunmaktadır. Ancak genel olarak kişilerden kuruma bizzat müracaat etmeleri istenmektedir.

Kişilerin bu stajı yapabilmesi için stajlarının zorunlu olması gerekmektedir. Buna ek olarak sabıka kaydına da büyük önem verilir. Bir güvenlik kurumu olduğundan kişilerin çok iyi incelendiği bir staj başvuru dönemi geçirilir. Bu dönem içerisinde kişiler kendilerinden istenen tüm bilgileri sunduktan sonra kurum tarafından uygun görülmeyerek staja alınmayabilirler. Buna ek olarak stajlar yılın her döneminde yapılabilmektedir. Öğrenciler okul tarafından herhangi bir sorun olmadığında başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir