Bezmialem Vakıf Üniversitesi Staj Başvurusu 2021

Bezmialem Vakıf Üniversitesin’de Staj

Ülkemize en iyi sağlık elemanlarını yetiştirmek amacıyla kurulan Bezmialem okulları sürekli olarak çok daha iyi eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda kurumun sağlık meslek lisesi aşamasında okuyan öğrenciler ve üniversitede eğitim alan öğrenciler için Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde stajyer alımları gerçekleşmektedir. Bu alımlar sayesinde öğrencileri staj için farklı firmalar ve sağlık kuruluşları aramasına gerek kalmaz. Rahatça kişiler başvurularını yaparak stajlarına başlayabilir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Staj Başvuru ve Şartları

Kurumun sağlık meslek lisesi aşamasında okuyan öğrencilerin yanı sıra üniversitede eğitim alan öğrenciler de vakıf üniversitesi bünyesinde yaz aylarında stajlarını tamamlamaktadırlar. Lise öğrencileri kış aylarında da stajlarını yapabilirler. Kontenjan problemi olmadığı takdirde kurum kendi okulları dışından başvuruları kabul etmemektedir. Ancak kontenjanda boş yer kalması bazı dönemlerde farklı öğrencilerin de alınmasını sağlamıştır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kurum kendi öğrencileri arasından stajyer aldığından çok fazla belgeye ihtiyaç duymamaktadır. Kişilerin yalnızca kimlik fotokopilerini alıp fotoğrafları ile birlikte başvurmaları yeterli olur. Diğer kontrolleri ortak sistem üzerinden kurum gerçekleştirecektir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Lise öğrencileri eğitim dönemleri içerisinde stajlarını yapacaklarından başvurularını yazın sonun kadar gerçekleştirebilirler. Stajları da Kasım ayında başlamaktadır. Buna ek olarak eğer üniversite öğrencileri Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde stajlarını yapacaklarsa Mayıs ayının son gününe kadar başvurularını yaparak yaz aylarında stajlarını tamamlarlar.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar öğrencilere mail yoluyla iletilirken kendi öğrencilerinin başvuruları genel olarak kabul görmektedir. Bu şartları sağlayan öğrenciler doğru tarihlerde başvurularını yaparlarsa istedikleri gibi bir staj imkânı bulabilirler. Bu staj sayesinde teorik olarak aldıkları eğitimleri pratiğe dökme şansları da olacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir