Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Bayındırlık ve İskân Bakanlığın’da Staj

İnşaat mühendisleri ve inşaat teknikerleri için çok sayıda staj noktası bulunmaktadır. Bu doğrultuda rahatlıkla stajlarını yapacakları alanlar bulabilen inşaat bölümü öğrencileri her zaman daha iyi bir yerde stajlarını yapmak için çalışmalarına devam etmektedirler. Bu doğrultuda Bayındırlık ve İskân Bakanlığı inşaat bölümü öğrenciler için en iyi staj noktalarından birisi olarak gösterilmektedir.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Staj Başvuru ve Şartları

Başvurularda bulunacak olan kişilerin ilk olarak inşaat ile ilgili bölümlerde eğitimlerine devam ediyor olması istenmektedir. Bayındırlık ve İskân Bakanlığı stajyerleri kabul ederken üniversite öğrencilerinin üçüncü sınıfta olmasını isterken teknikerlerin ise son sınıf öğrencisi olmasını istemektedir. Bu doğrultuda da kişiler bu şartı sağlıyorsa mail adresleri üzerinden başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvurusunu yapacak olan kişilerden öğrenci belgeleri ilk istenen evrak olmaktadır. Buna ek olarak okulları tarafından sigortalarının yapıldığını gösteren belgeler de Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından talep edilmektedir. Son olarak kişilerin son 3 ay içerisinde alınmış olan sabıka kaydı belgeleri de talep edilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvurusunu gerçekleştirecek olan kişiler stajlarını yaz aylarında yapabilmektedirler. Bayındırlık ve İskân Bakanlığı kış aylarında inşaat işlerinin aksamasından dolayı öğrencilerin yaz aylarında stajlara katılımını istemektedir. Bu doğrultuda Nisan ayında başvurusunu mail yoluyla yapan kişiler Haziran’ın ilk haftası ile Eylül ayının son haftası arasında istedikleri dönemde stajlarını tamamlayabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçları öğrenmek isteyen kişiler Mayıs ayı içerisinde başvurularının sonuçlarını mail aracılığıyla alacaklardır. Eğer kişiler Bayındırlık ve İskân Bakanlığı bünyesinde staj yapma hakkı kazanırlarsa gerekli belgeler ile stajlarının ilk gününe başlayabilirler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir