Erdemir Staj Başvurusu 2021

Erdemir’de Staj

Ülkemizin önde gelen çelik üretim firmalarından birisi olan Erdemir, her yıl çalışan sayısını arttırırken stajyer kabulünü de yıl içerisinde yaz aylarında gerçekleştirmektedir. 1965 senesinde kurulan firma günümüzde en profesyonel üretim merkezlerinden birisine sahip olurken öğrenciler için de çok uygun bir staj alanıdır.

Erdemir Staj Başvuru ve Şartları

Başvuruda bulunmayı düşünen kişilerin firmanın sunduğu çok sayıda şarta ayak uydurması gerekmektedir. Aksi durumda bazı kişilerin başvuruları kabul edilmezken bazı kişiler de staj dönemlerinde zorluk yaşamaktadır. Bu doğrultuda lise öğrencileri ve üniversite öğrencileri firma bünyesinde stajlarını gerçekleştirebilirken en az 10 iş günü boyunca devam eden stajlar talep edilmektedir. Bu süre maksimum 45 iş günü olarak belirlenmiştir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Firmada staja başlayacak olan kişilerden çok sayıda evrak talep edilmektedir. Bu doğrultuda ilk olarak transkriptlerinin hazır olması istenirken kişilerin okul tarafından sigortalandığını gösteren belgelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Buna ek olarak kişilerden öğrenci belgesi ve iki adet vesikalık fotoğraf da istenmektedir. Son olarak içerisinde akciğer filmlerinin de bulunduğu sağlık raporları firma tarafından talep edilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

2017 senesinde Erdemir firmasında staj yapacak olan kişilerin 6 Şubat ile 31 Mart tarihleri arasında staj başvurularını yapmaları istenmektedir. Bu staj başvurusunu yapan kişiler stajlarını Haziran ayı ile Eylül ayı arasında yapabilir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını gerçekleştiren kişiler başvuru tarihinin son gününü beklerken bu günden sonra Nisan ayının gelmesiyle staj sonuçları açıklanmaya başlayacaktır. Bu dönemde kişilere gelen mailler ile başvuruların sonuçları aktarılmaktadır. Bu sonuçlar doğrultusunda kişiler Haziran, Temmuz ya da Ağustos ayında stajlarına başlayabilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir