Erzincan Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Erzincan Havalimanı’nda Staj

1998 tarihin de sivil hava trafiğine açılan Erzincan Havalimanı halen sivil ve askeri hava trafiği ile hizmet sunmaktadır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından istenilen şartların sağlanması sebebiyle, 13 ağustos 2012 tarihinde Erzincan havaalanına “Engelsiz Havaalanı Kuruluşu belgesi” verilmiştir. Erzincan Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu’nun açılması, Ergan dağı kayak projesi, Türk Hava Kurumu pilot yetiştirme okulunun hayata geçirilmek üzere olması en hızlı ve rahat ulaşım şekli olan hava yolu ulaşımına talebi artırmaktadır. Eğitime ve gelişime açık öğrencilere stajyer olma hakkı sağlamaktadır.

Erzincan Havalimanı Staj Başvuru Ve Şartları

Stajyerlerin Lise/Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olmaları gerekmektedir. Okulun zorunlu staj şartı bulundurması, bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olmaları ön şarttır. Öğrencilerin okudukları kurum tarafından sigortalarının yapılması ve primlerinin ödenmesi gerekmektedir. Öğrenciler havalimanında vardiya usulüne tabi tutulmadan gündüz personeli gibi görülüp sabah 08:00 ile akşam 17:30 saatlerinde çalıştırılacaklardır.  Erzincan havalimanı bünyesinde bulunan öğrenciler kendilerine sunulan kurallara uymak zorundadırlar. Bunlara ek ise; ekip çalışmasına yatkın, özverili, diksiyonu düzgün, güvenilir, saygılı, geleceğe yön verebilecek, fark yaratmayı seven, yenilikçi, etik değerlere sahip kişiler olmalıdırlar. Stajyerler hangi ay(Haziran, Temmuz, Ağustos) içerisinde staj yapmak istediklerini belirtmelidirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvuru talebinde bulunan kişilerin; öğrenci belgesi, kimlik fotokopisi, okuldan aldıkları zorunlu staj belgesi, 1 adet vesikalık fotoğraf, ikametgah, okul tarafından sigorta girişlerinin yapıldığını gösteren SGK işe giriş belgesi, temiz kağıdı bulundurmaları gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmekte aksi halde başvuru yapılmış sayılmayacaktır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj yapacak öğrencilerin eğitimlerine devam ediyor olmaları sebebiyle stajlar yaz döneminde uygulanacaktır. Haziran ayında başlayacak olan stajların Nisan ve Mayıs ayı içerisinde başvuruları gerçekleştirilmelidir.

Staj Başvuru Sonuçları

Stajyerlerin kabul edilmesi durumunda başvuru formunda vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden kendilerine telefonla geri dönüş sağlanacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

2 Replies to “Erzincan Havalimanı Staj Başvurusu 2021”

  1. Evrakları nereye göndereceğimiz ve nasıl başvuru yapacağımız konusunda bilgilendirebilir misiniz?

    1. Merhaba bizzat havalimanına gitmeniz ve ordaki insan kaynakları birime başvurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir