Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde Staj

Eskişehir, İç Anadolu’nun en gelişmiş şehirlerinden birisi olurken tüm ülkede öğrenci şehri olarak adlandırılmaktadır. Bu doğrultuda nüfusunun çok büyük bir kısmı öğrencilerden oluşurken öğrencilerin büyük bir çoğunluğu da üniversite öğrencisidir. Bu sebeple de zorunlu stajlarını yapmaları gereken öğrenciler ilk adres olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirirler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Bu başvuruları yapabilmek için kişilerin üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor olması gerekmektedir. 4 yıllık bölüm okuyan öğrencilerin en az üçüncü sınıfta olması istenirken yüksekokullarda eğitimlerine devam eden öğrencilerin ise son sınıfta olması istenmektedir. Bu şartları sağlayan herkes belediyenin sunduğu staj imkânları için başvuruda bulunabilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları genel olarak üniversite öğrencilerinin eğitim programlarına göre ayarlanmaktadır. Bu doğrultuda başvurular Mayıs ayının sonuna kadar kabul edilmektedir. Haziran ayının ilk haftalarında üniversitelerin lisans eğitimleri son bulurken sonraki dönem staj dönemi olarak belirlenmiştir. Yaz ayları içerisinde kişiler istedikleri dönemlerde en az 10 gün olmak şartıyla stajlarını yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Staj başvurusunda öğrencilerden zorunlu staj belgelerini ve öğrenci belgelerini yanlarında getirmesi istenirken buna ek olarak savcılıktan alınan sabıka kaydı da istenmektedir. Bu belgeleri hazır hale getiren kişiler kimlik fotokopileri ile başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler bizzat başvurularını yapması istenmektedir. Eğer kişiler bu şekilde başvurularını yaparlarsa rahatlıkla stajları onaylanabilir. Bu stajların onay süreci telefon ile adaylara bildirilmektedir. Stajları onaylanan kişilerin staj tarihlerinin başlangıcında staj yerlerinde olması istenirken buna uymayan kişilerin stajları iptal edilmektedir. Buna ek olarak performansları da staj süresince önem gösterir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir