Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde Staj

Güneydoğu bölgesinin incisi olan Gaziantep öğrenciler için de yükseköğrenimlerini alabilecekleri en güzel şehirlerden birisidir. Bu doğrultuda birçok öğrenci eğitimlerini şehir içerisinde yer alan Gaziantep Üniversitesi bünyesinde almaktadır. Bu okulda eğitimlerini gören kişiler okudukları bölüm içerisinde üçüncü sınıfa geldiklerinde zorunlu stajlarını yapmakla yükümlüdürler. Bunun için de şehir içerisinde birçok özel firma yer alırken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de oldukça iyi bir staj noktasıdır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Başvurular yapılırken belediye olabildiğince gençlere yardım etmeyi ve stajlarını onaylamayı amaçlamaktadır. Ancak bu doğrultuda öğrencilere belirli şartlar koyarken bu şartlar genel olarak öğrenciler tarafından olumlu karşılanmaktadır. Öğrenciler üçüncü sınıfa geçmeden belediye bünyesinde stajlarını gerçekleştiremezlerken staj tarihleri arasında belirtilen süre içerisinde tüm günler staj yerlerine gelmekle yükümlüdürler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar yaz aylarında yapılırken sıcaklar öğrencileri son derece zorlu bir staj dönemine sokmaktadır. Bu aşamada üniversite kış aylarında eğitimde olduğundan stajlar gerçekleşemez. Özel durumlar olmadığı sürece kişiler Nisan ile Mayıs ayında belediyeye başvurularını yaparak Haziran ayı ile Eylül ayı arasında stajlarını tamamlayabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi staj için başvuruda bulunan kişilerden ilk olarak öğrenci belgelerini talep etmektedir. Öğrenci belgelerini yanlarına alarak belediye binasına gelen öğrenciler burada kendilerine verilen staj başvuru formunu doldururken üzerine kendi vesikalık fotoğraflarını da yapıştırırlar. Bu şekilde de kişilerin başvuruları tamamlanmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar doğru tarihlerde başvuru yapan kişilere direkt olarak verilebilir. Kişilerin bilgilerinin incelenmesi birkaç saat alırken adaylardan gün içerisinde tekrar belediye binasına gelinmesi istenmektedir. İkinci kez gelen kişiler staj başvuru sonuçlarını rahatlıkla alabilirler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir