Halkbank Staj Başvurusu 2021

Halkbank Staj Başvurusu

Türkiye’nin devlet sermayeli ve bankacılık sektöründe en çok müşterisi bulunan bankaların arasında bulunan Halkbank belli dönemlerde staj başvurusu kabul etmektedir. Üniversite ya da teknik lise öğrencilerinin kabul edildiği firma özellikle kurumsal yapısı ile verimli bir staj dönemi geçirilmesini sağlamaktadır.

Halkbank illerde bulunan şubelerinde staj yapma imkanı sunduğu gibi İstanbul merkez ofisinde de belli dönemlerde öğrencilere staj yapma imkanı sunmaktadır. Açık öğretim okuyan öğrencilerinde Halkbank bünyesinde staj başvuruları kabul edilmektedir.

Halkbank Staj Şartları

  • Bankanın staj başvurusu için açmış olduğu pozisyonlara uygun Üniversite ve teknik lise bölümlerinde okuyor ya da mezun olmak
  • Öğrencilik döneminde disiplin cezası almamış olmak (Birçok firma sicile dikkat etmezken özellikle devlet sermayeli banka olmasından dolayı incelemektedir)

Hakbank’da staj yapmak için başvuru dönemlerini halkakademi.com.tr üzerinde takip edilmesi ve sadece web sitesi üzerinden başvurulması gerekmektedir. İllerdeki şubelerde staj yapmak için şube yetkilileri ile görüşülmesi de yeterli olmaktadır. Şube müdürleri stajer alımlarına karar verebilmesinden dolayı direk şube ile görüşülmesi tavsiye edilmektedir.

Staj organizasyonu ile Halkbank, sosyal sorumluluk ilkesi gereği, gelecek nesilleri iş hayatına hazırlama ve meslek seçimlerine yardımcı olma yönünde rehberlik etmektedir.

Staj başvuru olanakları için tıklayınız.

Üniversite Öğrencilerine Halkbank’ta Staj Yapma Olanakları

Staj organizasyonu ile Halkbank, sosyal sorumluluk ilkesi gereği, gelecek nesilleri iş hayatına hazırlama ve meslek seçimlerine yardımcı olma yönünde rehberlik etmektedir

Bankamız Genel Müdürlük Birimleri veya Şubelerinde staj yapmak isteyen Üniversite ve Yüksekokul öğrencilerine Kış Dönemi ve Yaz Dönemi olmak üzere staj imkanı tanınmaktadır. Kış Dönemi stajları için 01 Ekim – 15 Kasım tarihlerinde, Yaz Dönemi stajları için de 01 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapılabilmektedir.

Staj başvuruları için; öğrencinin staj yapılmak istenilen birime dilekçe ve özgeçmiş bilgileri ile şahsen müracaatı gereklidir. Talepler, Bankamız stajyer kontenjanı dahilinde değerlendirilecektir. Zorunlu staj başvurusu olan öğrencilerimize öncelik verilecektir.

Bankamızda staj yapmak isteyen öğrencilerimize ücret ödenmemekle birlikte yemek imkanı sağlanmaktadır.

Not: Zorunlu staj dışında staj yapmak isteyen öğrencilerin sigorta bildirimleri ve prim ödemeleri de, 5510 sayılı Kanunun 5/b maddesinde yapılan değişiklikle, zorunlu staj yapan öğrencilerin durumunda olduğu gibi üniversiteler tarafından yapılacaktır. Zorunlu olmasa bile staj yapmak isteyen tüm öğrenciler için sigorta bildirimi ve prim ödemesi yasal olarak zorunludur. Bu nedenle gönüllü olarak staj yapacak öğrencilerin de okullarından onay alması gerekmektedir.

5 Replies to “Halkbank Staj Başvurusu 2021”

  1. Merhaba ben istanbul sancaktepe 75.yıl D.M.O Lisesi 10.sınıftayım hazirandan sonra 3 hafta zorunlu staj icin sancaktepe şubenizde staj yapmak istiyorum.
    şimdiden teşekkürler.

  2. ben adıyaman besni meslek yüksek okulunda bankacılık ve sigortacılık okuyan 1 sınıf öğrencisiyim temmuz-ağustos arasında yapılacak olan 30 gün zorunlu staj eğitimimi batman merkez şubelerinizde yapma imkanı istiyorum

  3. Merhabalar Kırklareli Üniversitesi Vize Meslek Yüksek Okulunda Banka ve Sigortacılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. 20 günlük zorunlu yaz stajımı bankanızın İstanbul/SİLİVRİ şubesinde yapma imkanı istiyorum.

  4. Merhabalar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisat 3 sınıf ögrencisiyim haziran-eylül arası zorunlu stajımı VAN şubenizde yapmak istiyorum

  5. Merhaba ben celal bayar Üniversitesi 4.sınıf öğrencisiyim şubat-haziran dönemi arası zorunlu stajım var adana şubenizde yapma imkanı istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir