Migros Staj Başvurusu 2021

Migros Staj Başvurusu

Kurumsal yapımı ile ülkemizde farklı bir perakende mağazacılık deneyimini yıllardan beri sunan Migros, insan kaynakları bakımından da birçok kişi için iş kapısı olmaktadır. Sizlerde Migros staj başvurusu yaparak bu firmada Yaz ya da Kış döneminde olmak kaydı ile staj yapabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya ofislerinde bu olanak sunulmaktadır.

Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri özellikle kış dönemi için son iki yıllık staj dönemlerinde Migros’da staj yapabilirler. Bu şekilde ilerleyen dönemde okul bittikte sonrada kalabilirler. Genel olarak kasa, satın alma, depo ya da reyon sorumlusu olarak staj başvurusu yapılabiliyor. Sizler de bu alternatifi değerlendirebilir kariyerinizde farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerine ise özellikle yaz döneminde bu olanak tanınıyor. 3 farklı dönemi kapsayan bu staj olanağı, Nisan ve Mayıs aylarında başvuru yapmaları ile başlar. Bu neden ile eğer üniversitelerin uygun bölümlerinde okumaktaysanız Nisan, Mayıs aylarında Migros’a stajyer olarak başvuru yapabilirsiniz. İdari bölümler sabah 08:00/ 18:00 çalışırken, mağazalar 8 saat esasına göre vardiyalı olarak 09:00/ 18:00 çalışmaktadırlar.

Migros’ta Staj Deneyimi

Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde kış-yaz dönemlerinde ve proje stajyeri olarak staj yapma imkanı bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana ofislerimizde staj yapılabilmektedir.

Yaz ve kış dönemi stajlarına başvuru yapan öğrenciler, Eğitim Bölümü tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; proje stajyerliği ilanına başvuru yapan öğrenciler ise Seçme Yerleştirme Departmanı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda programlara kabul edilebilmektedir.

Kış Dönemi Staj Programı

Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri zorunlu staj programlarını öğrenim dönemi başlangıç ve bitiş tarihleri arasında, hafta içi 3 gün şirket Genel Müdürlük ve Bölge Direktörlüğü kapsamında gerçekleştirmektedirler. Perakende ve Pazarlama programında okumakta olan Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri ise aynı dönem ve süre içerisinde satış mağazalarımız kapsamında staj olanağı bulabilirler.

Başvurular Mayıs-Haziran dönemi içerisinde kabul edilmekte olup, görüşmeler Haziran dönemi içerisinde yapılmaktadır.

Yaz Dönemi Staj Programı

Üniversite 3. sınıf öğrencilerinin yaz dönemi içerisinde Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 farklı dönemde gerçekleştirecekleri staj programıdır. Staj süreleri stajın zorunlu olup olmamasına ve departman fonksiyonlarına göre değişebilir. Ancak ortalama staj süremiz bir ay kadar sürmektedir.

Üniversite stajyer adaylarının başvuruları Nisan-Mayıs aylarında kabul edilmekte, görüşmeler Mayıs – Haziran ayları içerisinde gerçekleşmektedir. Stajyer adaylarımız özgeçmiş üzerinden yapılan ön eleme ve İnsan Kaynakları görüşmeleri ile birlikte olumlu değerlendirilmesi sonucu programa kabul edilebilmektedir.

Departmanlar arası farklar olmakla birlikte stajyerlerimizden, yabancı dil, ofis programları ve çalışacağı alana ilişkin bilgi sahibi olmaları beklenir.

Şirketimizde Genel Müdürlük bünyesinde; Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Mali İşler gibi bir çok farklı birimde staj olanağı bulunmaktadır.

Nasıl başvuru yapılabilir

Staj programına dahil olmak isteyen adaylarımız kurumsal web sitemiz üzerinden ilanlarımızı takip edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir