İSMEK Staj Başvurusu 2021

İSMEK’de Staj

İstanbul’da yer alan meslek eğitim kursları birçok kişiyi iş hayatına hazırlarken yeni meslekler edinmelerini sağlıyor. Bu aşamada sanat dallarına yetenekli olan kişilerin de kendisini geliştirmesi ve göstermesi için çalışmalarda bulunan İSMEK, bir yandan da stajyer alımları ile birlikte öğrencilere destek veriyor. Üniversitelerde eğitim gören kişiler, eğitimlerini tamamladıktan sonra kurum içerisinde öğretmen olarak çalışabildikleri için stajlarını da bu alanda gerçekleştiriyorlar. Genel olarak teknisyen olarak eğitim verecek kişiler de yüksekokul mezunlarından seçiliyor. Bu kişiler de bu alanlarda stajlarını gerçekleştirebiliyor.

İSMEK Staj Başvuru ve Şartları

Genel olarak çok fazla bir şart aramayan kurum üniversite ya da yüksekokullarda eğitim alan ve zorunlu stajı bulunan kişileri arıyor. Genelde üniversitelerin tüm bölümlerinden alım gerçekleştirebiliyor olsa da kurum içerisinde çok fazla talep gören bilgisayar eğitimini gerçekleştirebilecek olan kişilerden seçim yapılıyor. Bu doğrultuda stajyerler de bu bölümlerden seçiliyor.

Staj Başvurusu Gerekli Belgeler

Kişiler kuruma bizzat başvurularını gerçekleştirirken başvuru aşamasında öğrenci belgeleri, kimlik fotokopileri, sabıka kayıtları ve staj formları ile birlikte başvurularını gerçekleştiriyorlar. Bunun sonrasında da bu belgeler incelenerek kişilerin staj için uygun bir aday olup olmadığı kurum tarafından karar bağlanıyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular için kurum belirli bir tarih belirlemezken kişiler genel olarak Mayıs ayı içerisinde başvurularını gerçekleştirmektedir. Yaz aylarının belirli günlerinde staj yapacak olan kişiler Mayıs ayı içerisinde kuruma başvurularını gerçekleştirebiliyor. Kurum yaz aylarında çok daha fazla dolduğundan bu dönemde stajyer alımları da yüksek seviyede oluyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere telefon ya da mail yoluyla iletiliyor. Çoğu zaman kişilerin başvuru aşamasında verdikleri iletişim bilgilerinde yer alan mail adresleri ve telefon bilgilerinin her ikisine de mesajlar gönderilerek sonuçlar kişilere belirtiliyor.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir