TÜPRAŞ Staj Başvurusu 2021

TÜPRAŞ’da Staj

Ülkemizin sanayi alanında lider firmaları arasında yer alan TÜPRAŞ, bu özelliği ile birlikte birçok öğrencinin staj için başvurduğu ilk adrestir. Genel olarak mühendis ve teknisyenler üçüncü sınıftan sonra okul tarafından zorunlu olarak istenen stajlarını tamamlamak için kuruma başvurularını yapmaktadırlar. Kurum içerisinde birçok çalışan olurken hem çalışma ortamı hem yönetim hem de organizasyon aşamasında birçok bilgi edinerek çok önemli bir staj dönemi geçirilir. Bu dönem sayesinde de kişiler eğitimlerine çok önemli katkılar sağlamış olurlar.

TÜPRAŞ Staj Başvuru ve Şartları

Firmaya başvurular Mart ayı içerisinde resmi site üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda kişiler ilk olarak siteye girerek kendilerine bir üyelik oluştururlar. Bunun sonrasında staj başvuruları açıldığında bu üyelikleri ile girerek gerekli formaları doldurur ve sisteme gönderirler. Böylece de kişilerin staj başvuruları yapılmış olur. Firma içerisinde stajyer olarak alınacak olan kişilerde aranana şartlardan ilki ilgili bölümlerde öğrenciliğinin devam ediyor olmasıdır. En az üçüncü sınıf öğrencisi olan ve mühendislik ya da teknikerlik bölümlerinde eğitimlerine devam eden kişiler bu firma içerisinde stajlarını gerçekleştirebilir. Ayrıca kişilerin zorunlu staj için başvurma hakları bulunmaktadır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

TÜPRAŞ bünyesinde staj yapmak isteyen kişiler stajlarını yaz aylarında gerçekleştirmektedir. Kış aylarında firma staj için yapılan başvuruları reddederken kendi başvuru kanallarını da açmaz. Yaz aylarında staj yapabilmek için kişilerin 1 Mart ile 31 Mart tarihleri arasında ki 1 aylık süre içerisinde staj başvurularını yapmaları gerekir. Staj başvurularını yapan öğreniciler arasından seçim yapılarak kısa süre içerisinde geri dönüş sağlanır. Bunun sonrasında da yaz aylarında öğrenciler kendi belirledikleri tarihlerde stajlarına başlayabilirler.

Staj Başvuru Sonuçları

Yaz aylarına yakın bir süre içerisinde başvurular olduğundan sonuçlar da kısa süre içerisinde açıklanır. Bunun sonrasında kişilerin site kayıt aşamasında girdikleri mail adreslerine sonuçlar gönderilmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir