Roketsan Staj Başvurusu 2021

Roketsan Staj Başvurusu

Roketsan; Savunma Sanayii kapsamında çalışmalar yapmaktadır. Roket, Füze tasarımlarını, bu tasarımların geliştirilmesini ve üretimini Roketsan üstlenmektedir. 1988 yılından beri faaliyet göstermekte olan firma ilk olarak Stinger füzeleri için sevk sistemi üretmesi ile tanınmış ve o günden beri üretimlerine yenilerini ekleyerek devam etmiştir.

Roketsan staj anlamında birçok kişiye yararlı bir referans sağlar. Roketsan staj başvurusu için her sene duyuru yapmaktadır. Staj başvurusu yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler;

 • Sınıfa geçen ya da 4. Sınıf okuyan öğrenciler olması
 • Lisans eğitimi alıyor olması
 • Zorunlu staj yapmaları gerekmesi
 • Elektrik ve elektronik mühendisliği bölümü, havacılık ve uzay mühendisliği bölümü, endüstri mühendisliği bölümü, makine mühendisliği bölümü, metalürji ve malzeme mühendisliği bölümü, uçak mühendisliği bölümü gibi bölümlerde okuyor olması

Staj başvurusu internet üzerinden yapılır. Başvuru yapacak kişilerden başvuru formuna fotoğraf, transcript ve aynı zamanda zorunlu staj belgesi koyması istenmektedir. Belgeleri eksik olan kişilerin staj yapma durumu onaylanmamaktadır. Belgelerin insan kaynaklarına ulaşması için belgelerin tam olması şartı aranır.

Roketsan 2016 Yaz Stajı

Roketsan A.Ş. 2016 yaz dönemi stajyer listesi ve “Staj Başlama”  ile ilgili detaylar  aşağıda yer almaktadır:

 • Stajyerlerin, belirtilmiş olan staj döneminin ilk günü mesai saati olan 08.30’da Roketsan A.Ş. Elmadağ tesisinde olması gerekmektedir.
 • Stajyerlerin mutlaka stajın ilk iki günü Roketsan’da olmaları beklenir, ilgili eğitimlerin tamamlanması açısından bu durum önem arz etmektedir. Söz konusu eğitimi tamamlamayan stajyerler Roketsan’da staj yapamazlar.
 • Stajyerler ilk gün kendi olanaklarıyla staja gelecek olup, aynı günün akşamı servis ayarlaması yapıldıktan sonra Roketsan servisini kullanabilecektir.
 • Stajyerlerin stajın ilk günü yanlarında 1 adet Adli Sicil Belgesi, 1 adet İkametgah belgesi, okul tarafından yapılan sigorta belgesi ve 1 adet nüfus cüzdanı fotokopilerini getirmeleri gerekmektedir. Belgelerini getirmeyen stajyer adaylarının stajı başlatılamayacaktır.
 • Staj kabul belgesi isteyen stajyerlerimizin staj yapacakları tarih ve gün sayısını 10 Mayıs 2016 tarihine kadar staj@roketsan.com.tr adresine bildirmeleri gerekmektedir. 10 Mayıs 2016 sonrası staj işlemleri kapanacak olup, herhangi bir değişiklik yapılamayacaktır.
 • Staj dönemlerinin aralığı 20 iş gününe denk gelecek şekilde belirlenmiştir. Ancak staj süresi 20 iş gününden uzun olan stajyerlerin okullarının sigorta sürelerini uzatmaları durumunda gereken süreyi tamamlamalarında bir sorun yoktur.
 • Staj süresini uzatmak isteyen stajyer adaylarımız, staj sürelerini 16 Mayıs 2016 tarihine kadar staj@roketsan.com.tr adresine toplam staj sürelerini bildirmelidir.
 • Listede belirlenmiş olan dönemler sizlerin talepleri doğrultusunda belirilenmiş olup değiştirilmesi mümkün olmamaktadır.

Listede belirtilen ancak herhangi bir sebeple Roketsan A.Ş.’de staj yapmayacak olanların, 16 Mayıs 2016 Pazartesi gününe kadar staj@roketsan.com.tr adresine durumu bildiren bir mail atmaları rica olunur.

Staj kabul listesine buradan ulaşabilirsiniz.

16.08.2016/ 09.09.2016 dönemine kabul edilen stajyerlerin “20 iş günü” staj süresini doldurmaları adına 19-20-21 Eylül tarihlerinde de staj yapmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir