SGK Staj Başvurusu 2021

SGK’da Staj

Sosyal Güvenlik Kurumu içerisinde stajlarını yapmak isteyen kişiler için her ilde ve ilçede belirli kontenjanlar açılmaktadır. Kişiler doğru dönemlerde ve doğru biçimde başvurularını gerçekleştirirlerse bu kontenjanların içerisinde yer alamaya hak kazanabilirler. Stajları döneminde de oldukça başarılı bir eğitim almış olan kişiler bunun yararını eğitimleri devam ederken de göreceklerdir.

SGK Staj Başvuru ve Şartları

Sosyal Güvenlik Kurumu yalnızca yükseköğrenim gören öğrencilerin kurum içerisinde staj yapmasını talep etmektedir. Bu doğrultuda yüksekokullarda ya da üniversitelerde okumayan öğrencilerin staj yapması mümkün olmaz. Yurtdışında okuyan öğrenciler de kurum içerisinde staj yapma şansı bulurlar. Bu aşamada gerekli belgelerin teslim edilmesi yeterli olacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Staja başvuruda bulunacak olan kişiler ilk olarak kurumun resmi internet sitesinde yer alan staj formunun bir çıktısını alarak bunu doldurmak zorundadırlar. Buna ek olarak bulundukları döneme ait öğrenci belgeleri ile birlikte kuruma başvurular yapılır. Son olarak kişilerin başvuru belgeleri arasına özgeçmişlerini de koymaları istenmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları her sene aynı tarihlerde yapılırken bu tarihler 15 Ocak ile 30 Nisan tarihleri arasındadır. Stajlarını yaparken de kişiler Haziran ayı ile Eylül ayı arasında kalan dönemlerde stajlarını yapacaklardır. Normal şartlar altında stajlar her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır. Ancak bazı şubelerde ekstra tarihler de uygun görülebilir. Ancak birçok şubede stajlar ay başında başlamaktadır.

Staj Başvuru Sonuçları

Staj başvuruları yapıldıktan sonra kişilerin yaptıkları başvurular bir kurul tarafından denetlenir. Sonrasında herhangi bir sorun görülmemişse staj başvurusunda bulunan kişiye sonuçlar aktarılacaktır. Eğer kişiler staja kabul edildikten sonra başlangıç tarihlerinde staja gelmezlerse stajları iptal olur ve bir daha başvuruda bulunamazlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir