PTT Staj Başvurusu 2021

PTT’de Staj

Ülkemizin en gelişmiş kurumlarından birisi olan PTT son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar ile birlikte hizmet ağını genişletmiş ve ekstra hizmetler ile vatandaşlarımızın karşısına çıkmaya başlamıştır. Bu doğrultuda çalışan sayısında artış meydana gelen kurum stajyer alımlarında da sayıyı arttırmaya başlamıştır. Bu doğrultuda kişiler başvurularını gerçekleştirerek PTT bünyesinde stajlarını yapabilirler.

PTT Staj Başvuru ve Şartları

PTT’de staj yapacak olan kişiler meslek liselerinden ya da üniversitelerden başvurularını gerçekleştirebilirler. Her iki şart altında da kişilerin zorunlu stajlarının olması gerekirken kurum içerisinde ki farklı noktalarda kendilerine staj imkânı sunulmaktadır. Bu doğrultuda üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan kişiler genel olarak idari kısımda stajlarını gerçekleştirirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

PTT bünyesinde staj yapmak için başvuruda bulunacak olan kişiler bizzat başvurularını gerekli evraklar ile birlikte yapabilirler. Bunun için okuldan alınan zorunlu staj belgeleri ve öğrenci belgelerinin yanı sıra nüfus cüdan fotokopilerinin ve staj formlarının getirilmesi gerekmektedir. Bu belgeleri tamamlayan kişiler rahatlıkla staj başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları liseler ve üniversiteler için ayrı dönemlerde olmaktadır. Bu doğrultuda PTT tarafından her sene farklı günlerde başvurular açıklansa da genel olarak yaz aylarında liseler için başvurular açılırken bahar aylarında üniversite öğrencileri için staj başvuruları açılmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuru sonuçları çoğu zaman onaylanırken bu durum kişilere telefonlar ile birlikte iletilmektedir. Telefonlarına gelen SMS’lerde kişiler staj başvurularının kabul edilip edilmediği konusunda bilgi sahibi olurlar. Bu mesajlara geri dönüş imkânı bulunmamaktadır. Eğer kişilerin merak ettikleri konular varsa direkt olarak insan kaynakları ile görüşebilir ya da telefon ile bağlantı kurabilirler. Stajları onaylanan kişiler de daha önce staj formalarında yazdıkları tarihlerde stajlarına başlayacaklardır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir