Standart Profil Staj Başvurusu 2021

Standart Profil’de Staj

1977 senesinde İstanbul’da kurulan Standart Profil firması çelik ürünleri en iyi şekilde işleyen bir firma olarak günümüzde otomobiller için sızdırmazlık sistemleri üretmektedir. Bu aşamada Renault ve Fiat gibi otomotiv devleri ile çalışan firma kendi sektöründe lider firmalardan birisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu çalışmalar eğitimciler tarafından da takdir görürken öğrenciler için de çok uygun bir staj alanı olmaktadır. Firmanın belirlediği staj dönemlerinde belgeleri hazır bir halde başvurularını yapan kişiler yaz aylarında stajlarını çok rahat bir biçimde tamamlamaktadırlar.

Standart Profil Staj Başvuru ve Şartları

Standart Profil firması stajyer politikası olarak yalnızca mühendislerin firma içerisinde staj yapmasına izin vermektedir. Bu aşamada devlet ya da özel üniversitelerinde makine mühendisliği ve otomotiv mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler firmaya staj başvurularını yapabilmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler arasından firma seçimlerini yaparken kişilerin İngilizce ve bilgisayar bilgileri çok büyük önem taşımaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler direkt olarak firmanın İstanbul’da yer alan merkezine giderek staj başvurularını yapabilirler. Başvuru aşamasında belgelerin de getirilmesi kişilerin zaman kaybetmemesi için oldukça önemlidir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Standart Profil firmasının merkez binasına giderken kişiler ilk olarak okullarından almaları gereken belgeleri tamamlarlar. Bu aşamada öğrenci işlerinden alınan öğrenci belgesinin yanı sıra bölümlerinden alacakları zorunlu staj belgelerinin de yanlarında olması gerekmektedir. Sahada çalışacak olan kişiler güvenlik açısından tüm önlemler alınarak stajlarını tamamlarken sigortalarının okulları tarafından yapılması gerekmektedir. Sigortasının okulu tarafından yapıldığı belgesi de başvuru aşamasında gereklidir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleşirken Haziran ayında Standart Profil üretim merkezinde kişilerin stajları sorunsuz bir biçimde başlayacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir