Sedaş Staj Başvurusu 2021

Sedaş’da Staj

Elektrik ile ilgili bölümlerde eğitim alan kişiler için en uygun staj noktaları elektrik üretimi ya da dağıtımı yapan firmalardır. Buna ek olarak son dönemde elektriğin halka ulaştırılması için gerekli olan kurulumların yapılmasında görevli olan firmalarda da çok sayıda stajyer eğitim almaktadır. Bilindiği üzere elektriğin kırsal kesimlere ulaşması için ilk olarak elektrik direklerinin ve belirli yapıların düzenlenmesi ve inşa edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda Sedaş 1965 senesinden günümüze kadar Doğu Marmara’da ve Karadeniz’in bir bölümünde elektriğin kırsal kesimlere ulaşımı için gerekli tesislerin yapılmasında başrolü oynamıştır. Günümüzde de bu hizmetine devam ederken her yıl yüzlerce stajyere staj imkânı tanımaktadır.

Sedaş Staj Başvuru ve Şartları

Firmaya başvurularını yapacak olan kişiler ilk olarak elektrik ile ilgili bölümlerde eğitimlerini alıyor olmak zorundadır. Bu aşamada meslek liselerinin elektrik bölümlerinde okuyan öğrenciler, yüksekokullarda teknikerlik eğitimi alan öğrenciler ve üniversitelerin mühendislik öğrencileri Sedaş bünyesinde stajlarını yapabilirler. Stajların zorunlu staj kategorisinde olması Sedaş firmasının özel isteğiyken staj döneminde disiplinli bir biçimde stajlara gelinmesi de firma tarafından dikkat edilen etmenlerden birisidir. Elektrik-elektronik mühendisliği öğrencileri için çok uygun bir staj alanı olan firmada inşaat mühendisleri de stajlarını yapabilirler. Belirli tesislerin kurulumunda firmanın inşaat mühendisleri çalışmalarını sürdürmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını yapacak olan kişiler okudukları okul düzeyine göre farklı tarihlerde staj başvurularını yaparlar. Lise öğrencileri eğitim dönemlerinde staja gelirken eğitimleri başlamadan önce yaz aylarında başvurularını yaparlar. Yükseköğrenim gören kişiler ise staj başvurularını bahar aylarında yaparken stajlarını okulların kapandığı yaz aylarında Sedaş bünyesinde yapacaklardır. Bu şekilde başvurular yapılırsa kişilerin şartlara uyması halinde başvurular onaylanacaktır. Sonrasında da kişiler sahada stajlarına başlayabilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir