Tekirdağ Devlet Hastanesi Staj Başvurusu

Tekirdağ Devlet Hastanesin’de Staj

Üniversitelerde ya da yüksekokullarda sağlık ile ilgili bölümlerde eğitimlerini alan kişiler genellikle staj için de şehir içerisindeki devlet hastanesini seçiyorlar. Tamamen oturmuş bir düzende çalışan hastanelerde stajlarını yapacak olan kişiler oldukça sorunsuz bir staj dönemi geçirebiliyor. Bu doğrultuda Tekirdağ Devlet Hastanesi de her yıl belirli sayıda stajyere ev sahipliği yaparak eğitime katkı veriyor.

Tekirdağ Devlet Hastanesi Staj Başvuru ve Şartları

Kişilerin hastane ile ilgili bölümlerde yükseköğrenim görüyor olması istenirken Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde yalnızca zorunlu stajlar yapılabiliyor. Bu aşamada zorunlu stajlarını yapacak seviyeye gelen kişiler başvurularını gerçekleştiriyorlar. Başvurular hastaneye mail yoluyla yapılırken eğer kapasitenin üzerinde talep gelirse kişilerin not ortalamaları belirleyici oluyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kişiler mail adreslerinde hastaneye gönderdikleri maillerde özgeçmişlerine, öğrenci belgelerine ve zorunlu staj belgelerine yer veriyorlar. Bu belgeler ile birlikte gönderilen mailler hastanenin insan kaynakları bölümü tarafından dikkate alınıyor. Belgelerini eksiksiz bir biçimde gönderen kişilerin başvuruları kontenjan olması durumunda kabul ediliyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Lise öğrencileri eğitim dönemlerinde stajlarını yaparlarken başvurularını Ağustos ayında yapmak zorunda oluyorlar. Bu tarih üniversite öğrencileri için Nisan ayı olurken stajlar Ağustos ayının sonuna kadar yapılabiliyor. Haziran ayında okulların kapanması ile birlikte zorunlu stajlara başlanabiliyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını mail tekirdagdhs6@saglik.gov.tr adreslerinden yapan kişiler, Tekirdağ Devlet Hastanesi staj başvuru sonuçlarını da aynı maile cevap olarak alıyor. Mail ile birlikte insan kaynakları ile iletişim sağlanırken kişiler sonuçları öğrendikten sonra merak ettikleri soruları insan kaynaklarına yöneltebiliyorlar. Eğer maillerde sonuçların olumlu olduğu yazıyorsa ekstra işleme gerek duyulmadan gerekli tarihlerde stajlara başlanıyor.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir