Teklas Staj Başvurusu 2021

Teklas’da Staj

Ülkemizde araçların yedek parçalarının üretiminde uzun yıllardır görev alan Teklas, özellikle mühendislik öğrencileri için çok önemli bir staj noktasıdır. Bu aşamada makine ve otomotiv mühendisliği öğrencileri stajlarını Teklas bünyesinde gerçekleştirme imkânı bulurlar. Bu imkân doğrultusunda da başvurularını gerçekleştiren kişiler kendilerini belirledikleri tarihler firma için de uygunsa stajlarına başlarlar.

Teklas Staj Başvuru ve Şartları

Firma tarafından stajyer olarak alınacak olan öğrencilerin mühendislik öğrencileri olmaları gerekmektedir. Buna ek olarak üçüncü ya da dördüncü sınıf öğrencisi olan kişiler zorunlu stajları için Teklas firmasına başvurabilirler. Aksi halde kişilerin yaptıkları başvurular dikkate alınmayacaktır. Bu doğrultuda kişiler stajlarında verimli bir dönem geçirirlerse firma tarafından iş teklifi de alabilirler.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Staj başvuruları yapılırken kişilerin firmanın internet sitesi üzerinde belirtilen mail adresine staj başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bunun için ilk olarak firmanın internet sitesine giren kişiler buradan insan kaynakları bölümüne geçerler. Burada kişilerin staj başvurularını hangi mail adresine göndermesi gerektiği belirtilmektedir. Maillerinde kişiler özgeçmişlerini ekleyerek bu adrese staj başvurularını gönderirler. Başvurularda kişilerin hangi tarihler arasında staj yapmak istediklerini de bildirmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Staj başvuruları için bir tarih belirlenmezken Teklas bünyesinde staj yapmayı düşünen kişilerin Haziran ile Eylül ayları arasında stajlarını tamamlamaları istenmektedir. Bu doğrultuda kişiler maillere cevap veriliş süresini de göz önüne alarak birkaç hafta öncesinde staj başvurularını firmanın mail adresi üzerinden gerçekleştirebilir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Firmaya başvurular mail adresi üzerinden yapılırken staj başvuru sonuçları da bu maillere cevap olarak gönderilmektedir. Gelen cevaplara göre kişiler staj başvurularında ikinci aşamaya geçebilirler. Sonrasında staj tarihlerinde üretim merkezlerinde mesai başlangıcında hazır olmaları gerekmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir