YASA Denizcilik Staj Başvurusu 2021

YASA Denizcilik’de Staj

1999 senesinde Yalçın Sabancı tarafından kurulan YASA Denizcilik kuruluş döneminden itibaren sürekli bir büyüme içerisinde olmuştur. Bu aşamada firma ilk etapta deniz taşımacılığı alanında çalışmalarına başlamış ve kısa süre içerisinde sektörde söz sahibi olmuştur. Günümüzde de deniz taşımacılığında kullanılan en büyük gemilerden birisine sahip olan firma inşaat, havacılık ve turizm alanlarında da hizmet vermeye başlamıştır. Böylesine farklı sektörlerde başarılı bir yol haritası belirleyen firma Sabancı ailesinin en önemli özelliklerinden birisi olan eğitime destek sloganını da aksatmadan yerine getiren bir firma olmaktadır. Mali açıdan birçok öğrenciye destek olan firma staj aşamasında da elinden gelen tüm desteği öğrencilere sunmaktadır.

YASA Denizcilik Staj Başvuru ve Şartları

Stajlarını YASA Denizcilik bünyesinde yapmak isteyen kişilerin ilgili bölümlerde eğitimlerine devam ediyor olması gerekmektedir. Bu aşamada mühendisler ve teknikerler için oldukça fazla stajyer kapasitesi bulunur. Genel olarak bu bölümlerde okuyan öğrenciler için YASA Denizcilik ilk seçeneklerden birisi olmaktadır. Makine mühendisleri, elektrikelektronik mühendisleri, inşaat mühendisleri, endüstri mühendisleri, ölçüm ve planlama mühendisleri ve buna benzer bölümlerde okuyan kişiler staj için firmaya başvurularını gerçekleştirebilirler. Firmaya başvuruları bizzat merkez binasından yapılmaktadır. Bunun için kişiler öğrenci belgelerini ve zorunlu staj dosyalarını okudukları üniversiteden alarak başvuru için firmaya gelirler. Burada kendilerine verilen staj formalarının da eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvuruda bulunacak olan kişiler okulları izin verdiği sürece yılın her döneminde stajlarını gerçekleştirebilirler. Bu doğrultuda kişiler staj tarihlerinden en az 1 ay öncesinde başvurularını yapmak zorundadırlar. Başvurularda kişilerin tüm iletişim bilgileri alınırken bu iletişim bilgileri aracılığıyla kişilere ulaşılarak başvuru sonuçları açıklamalı bir şekilde aktarılmaktadır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir