Adıyaman Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Adıyaman Havalimanın’da Staj

Adıyaman’da 1998 senesinde kurulan havalimanı günümüzde de aktif olarak hizmetlerine devam etmektedir. Bu aşamada yıllık 1 milyon yolcu kapasitesi bulunan havalimanı şuanda tam kapasiteyle çalışmamaktadır. Bu doğrultuda günde yalnıza 2 hava hareketi yaşanmaktadır. Türk Hava Yolları ve AnadoluJet firmalarının tarifeli uçuşları ile Ankara ve İstanbul’a seferler düzenlenir. Bu doğrultuda oldukça sakin bir havalimanı olarak gösterilen Adıyaman Havalimanı, staj için de oldukça uygun bir yerdir.

Adıyaman Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanında stajyer olarak stajlarını yapmak isteyen kişilerin ilk olarak mail adresi üzerinden havalimanı yönetimine ulaşması gerekmektedir. Eğer kişiler bu aşamada hangi bölümler okuduklarını, zorunlu stajlarını ve staj tarihlerini net bir şekilde belirterek bunun yanında özgeçmişlerini eklerlerse bu mailler dikkate alınmaktadır. Bu sayede de kişilerin başvuruları da yapılmış olacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kişinin yalnızca başvuru aşamasında özgeçmişlerinin olması yeterlidir. Diğer evraklar kişilerin başvuruları kabul edildiğinde istenmektedir. Bu aşamada ilk olarak kişiler sabıka kayıtlarını, sağlık belgelerini, öğrenci belgelerini, staj kâğıtlarını ve kimlik fotokopilerini hazırlayarak stajın ilk gününde havalimanında hazır olmaktadır. Böylece gerekli evraklar konusunda hiçbir sorun yaşanmaz.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurularını yapacak olan kişilerin genel olarak havalimanında yazın çalışmalarını sürdürmesi istenmektedir. Kış aylarında bir yandan soğuk hava şartları bir yandan da müşteri sayısının azalması genelde seferlerin aksamasına sebep olmaktadır. Bu sebeple de kişiler staj için yeterli eğitimi kış aylarında alamazlar. Ancak yaz aylarında öğrenebilecekleri bilgilerin tamamına yakınını öğreneceklerdir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçları alırken kişiler Adıyaman Havalimanı mail adreslerine gönderdikleri maile cevap beklerler. Kısa süre içerisinde insan kaynaklarından gelen mail ile birlikte kişilerin başvuru sonuçları açıklanmış olacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir