Ağrı Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Ağrı Havalimanın’da Staj

1997 senesinde hizmete açılan Ağrı Havalimanı, günümüzde her gün Ankara ve İstanbul’a düzenlediği seferler ile birlikte hizmetine devam etmektedir. Bu aşamada kişiler havalimanı bünyesinde stajlarını yapmak istiyorlarsa havalimanına mail yoluyla başvurabilirler. Kış aylarında havalimanı ve çevresinde yoğun kar olurken herhangi bir çalışma ortamı oluşmaz. Bu sebeple de kişilerin bu etmenlere dikkat etmesi gerekmektedir.

Ağrı Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanında staj yapacak olan öğrencilerin zorunlu stajları için başvurularını yapmaları gerekirken üniversitelerin ulaşım ve yönetimi konularında açılan bölümlerinde eğitim alınması gerekmektedir. Bu doğrultuda eğer kişiler bu şartları sağlıyorlarsa staj başvurularını rahat bir biçimde yaparak yaz dönemlerinde stajlarına başlayabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ağrı Havalimanı’na staj için başvuruda bulunacak olan kişilerin ilk olarak özgeçmişlerini bilgisayar ortamında hazırlaması gerekmektedir. Bu doğrultuda havalimanı yönetimine mail ile başvuru yapılırken özgeçmişin de maile eklenmesi ile birlikte başvurular tamamlanabilir. Eğer kişilerin mail yoluyla yapılan başvuruları onaylanırsa kişilere yapılan geri dönüşte stajlarının ilk gününde getirmesi gereken belgeler belirtilecektir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar yaz aylarında yapılacağından kişilerin başvurularını da ilkbahar döneminin son aylarında yapması gerekmektedir. Kurum tarafından stajların incelenmesi ve sonrasında kişilere geri dönüşlerin yapılması belirli bir zaman alacaktır. Bu sebeple de kişilerin bu zamanı da göz önünde bulundurarak başvurularını yapması istenmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Ağrı Havalimanına yapılan başvurularda kişiler mail yolunu kullandıklarından havalimanı yönetimi ile tek iletişim araçları bu olmaktadır. Bu doğrultuda kişilerin staj başvurularını onaylanırsa kişilere onay mesajları gönderilmektedir. Genel olarak onaylanmayan stajlar için herhangi bir geri dönüş yapılmamaktadır. Bu durumda da kişiler başka yerlere başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir