Balıkesir Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Balıkesir Havalimanın’da Staj

Balıkesir’de havalimanı dendiğinde akla ilk olarak Koca Seyit Havalimanı gelmektedir. Ancak bu havalimanı şehirde yer alan iki havalimanından birisidir. Balıkesir Havalimanı olarak adlandırılan diğer havalimanı 1998 senesinde kurulmuşken bu günden sonra sürekli olarak askeri ve sivil amaçlarla kullanılmıştır. Bir dönem sivil uçuşlara kapatılan havalimanında uçuşlar 2007 senesinde tekrar başlarken günümüzde de devam etmektedir. Bu sebeple de ulaşım alanında eğitim alan kişiler için uygun bir staj alanı olacaktır.

Balıkesir Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanında staj yapmayı düşünen kişilerin disiplinli bir çalışma ortamına ayak uydurabilmesi istenirken aynı zamanda kişilerin zorunlu stajlarını yapacak olması talep edilmektedir. Bu şartları sağlayan üniversite öğrencileri kuruma gelerek staj başvurularını gerçekleştirebilir. Bu başvurularında Balıkesir Havalimanı tarafından belirli belgeler talep edilirken bu belgeleri yanında getiren kişiler aynı gün içerisinde başvurularını tamamlayarak sorunsuz bir biçimde havalimanından ayrılabilir.

Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Balıkesir Havalimanı bünyesinde stajlarını yapacak olan kişiler başvuru işlemleri için giderken sigortalarının okulları tarafından yapılmaya devam edildiğine dair belgeyi ve öğrenci belgesini yanlarına alarak havalimanına giriş yaparlar. Sonrasında kişilerden ekstra olarak vesikalık fotoğrafları ve kimliklerinin fotokopisi istenmektedir. Bu evraklar ile başvurularını yapan kişiler başvurularını tamamlayabilir. Buna ek olarak internet üzerinden de başvurular yapılabilir ancak bu kişilerin de stajlarından bir hafta önce belgelerini teslim etmesi istenir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Üniversite öğrencileri Balıkesir Havalimanı bünyesinde stajlarını yapmak için Ocak ayı ile Nisan ayı arasında kalan geniş süreç içerisinde başvurularını gerçekleştirebilir. Bu başvuruları sonrasında kontenjana göre seçimler yapılırken adaylar Mayıs ayında açıklanacaktır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Mayıs ayı geldiğinde adaylar telefonla aranarak staj başvuru sonuçları kendilerine aktarılacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir