Akbank Staj Başvurusu 2021

Akbank Staj Başvurusu

Akbank’ta stajyerlik imkanı için öğrenciler Akbank’ın web sitesinden ya da diğer başvuru kaynaklarından staj başvurusu yapabilmektedirler. Akbank staj ilanlarını, Akbank staj başvurusu sitesinden bulabilirsiniz. Ülkemizde bankacılık sektöründe önde gelen firmalardan olan Akbank staj hususunda başvurulabilecek ve başvuran kişinin gelişmesine katkı sağlayabilecek önemli firmalardan birisidir.

Akbank’ta staj başvurusu yapacak adayların ilk olarak özgeçmişleri incelenir. Kriterleri yerine getiren, uygun olan, iş başvurusu olumlu geçen adaylar çağrılarak yüz yüze görüşme yapılır. Staj başvurusu yapacak adaylarda olması gereken özellikler iş başvurusu yapacak adaylara göre azdır. Akbank staj başvurusu hususunda birkaç genel kriter dışında önemli olan tek şey adayın mülakattaki başarısıdır.

Akbank gibi bir firmada çalıştığınızı özgeçmişinize eklendiğinde kişilere iş ararken yardımcı olacaktır. Ayrıca büyük bir firmada çalışmanın disiplini dolayısıyla ileride çalışacağınız işyerine uyum sağlamanız kolay olacaktır. Bankacılıktaki teknolojiyi yakından takip eden Akbank staj başvurusu yaptığınız an itibariyle sizi bankacılıkta kullanacağı teknolojiyle tanıştıracaktır. Bu durumda sizi diğer şirketlerde staj yapan personellerden bir adım ileriye taşıyacaktır.

Aşağıda yeni mezun veya öğrenciler için bir iş ilanı mevcut, ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Ek olarak stajla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Yönetici Adayı /Müşteri İlişkileri Yönetici Adaylarında Aranan Özellikler

 • 28 yaşını doldurmamış olmak,
 • Üniversitelerin 4 yıllık örgün eğitim veren, eleman istihdam edilecek iş koluyla ilgili bölümlerinden mezun olmak (İlgili ilanlar dahilinde ayrıntılı bilgi verilmektedir),
 • Tercihen yüksek lisans mezunu olmak
 • Çok iyi derecede İngilizce bilmek
 • Bankamızın temel yetkinliklerine sahip olmak gerekmektedir.

İşe Alım Süreci

 • Kariyer sitemiz “kariyer.akbank.com​”altında veya diğer kariyer sitelerinde ilanlarımızı yayınlarız.
 • İlanda belirtilen kriterler doğrultusunda uygun adayları işe alım sürecine dahil ederiz.

 • Ekibimiz adaylar ile irtibata geçerek adayı süreçlerimize davet eder. Adaylar her bir süreç adımı ile ilgili önceden bilgilendirilir.
 • Ayrıca adaylarımız durumlarını ​kariyer.akbank.com​‘​dan takip edebilirler.
 • Bu aşamada adaylarımızın ​kariyer.akbank.com​‘dan özgeçmişlerini oluşturmaları bekleriz.
 • Akbank yetenek testi, yetkinlik envanteri ve çeşitli mülakat yöntemleri ile uygun adaylar belirlenir.
 • Mülakat, yetenek ve yetkinlik testleri ile işin gerekliliklerine uygun olduğu belirlenen adaylar için teklif süreci başlatılır.
 • Teklifimizi olumlu değerlendiren adaylar ile işe alım sürecinin son aşamasına gelinir ve göreve başlaması için gerekli hazırlıklar yapılır.

3 Replies to “Akbank Staj Başvurusu 2021”

 1. Merhaba ben istanbul sancaktepe 75.yıl D.M.O Lisesi 10.sınıftayım hazirandan sonra 3 hafta zorunlu staj icin sancaktepe şubenizde staj yapmak istiyorum.
  şimdiden teşekkürler.

 2. ben adıyaman besni meslek yüksek okulunda bankacılık ve sigortacılık okuyan 1 sınıf öğrencisiyim temmuz-ağustos arasında yapılacak olan 30 gün zorunlu staj eğitimimi batman merkez şubelerinizde yapma imkanı istiyorum

 3. Merhabalar Kırklareli Üniversitesi Vize Meslek Yüksek Okulunda Banka ve Sigortacılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. 20 günlük zorunlu yaz stajımı bankanızın İstanbul/SİLİVRİ şubesinde yapma imkanı istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir