Bank Asya Staj Başvurusu 2021

Bank Asya Staj Başvurusu

Bank Asya, 1996’da özel bankacılık girişimi olarak ülkemizde çalışmalarına başlayan bir bankadır. Özellikle faizsiz bankacılık yapması nedeniyle muhafazakar kesimin ilgisini gören banka internet şubeleri, cep bankacılığı ve ülke genelindeki 521 ATM’si ile insanlara hizmet vermektedir. Ayrıca Bank Asya staj başvurusu ile üniversitelerin finans ekonomi ve bankacılık bölümlerinde 3. ya da 4. sınıfta okuyan öğrencilerden stajyer alımı yaparak onları faizsiz bankacılık sektörüne hazırlamakta ve kendi bünyesinde değerlendirmektedir.

Bank Asya bünyesinde staj yapmak isteyen öğrenciler bankanın internet sitesi üzerinden ya da kariyer siteleri aracılığıyla şartları uyduğu takdirde başvuru yapabilmekte ve başvuruları kabul edilirse staj eğitimine başlayabilirler. Başvuru yapan öğrenciler arasında uygulanan sözlü ve yazılı mülakatı geçerek bankanın araştırmaları sonucunda uygun şartları taşıyan öğrenciler staja kabul edilmektedir. Bank Asya staj başvurusu için gerekli olan şartlar arasında okunan okulun staj zorunluluğunun bulunması gerekiyor ayrıca staj başvurusu yapan öğrencinin herhangi bir kurum ya da kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğünün bulunmaması gibi özel şartlar da bulunmaktadır.

Bank Asya İnsan Kaynakları Politikası

Bank Asya İnsan Kaynakları olarak temel amacımız, insan gücüne verdiğimiz önem ile organizasyonumuzun bütün kadrolarında, bankacılık ve finans sektöründe çalışmayı meslek edinen, yetenekli, “farklı beklentilere farklı çözümler” anlayışı ile empati ve iletişim kurmayı bilen personeli istihdam etmek ve personelimizin yetenekleri ve becerileri ölçüsünde gelişmesine katkıda bulunacak kaynakları sunmaktır.

 • Personelin nitelik ve nicelik bakımından planlamasını yapmak, işe ve kültürümüze uygun personelin istihdamını gerçekleştirmek .
 • Personelin verimliliğini ve etkinliğini en üst düzeyde tutmak .
 • Etkin bir eğitim planı ve programı ile tüm personele kişisel gelişim (kariyer yapma) imkanı sağlamak.
 • Her kademedeki personelin moral ve motivasyonunu en üst düzeyde tutmak.
 • Personelin maddi ve manevi haklarını korumak ve geliştirmek.
 • Tüm personelin yöneticileriyle birlikte çalışma isteklerini geliştirici bir iş ortamı meydana getirmek ve beşeri ilişkilerin geliştirilmesine çaba göstermek.
 • Açık iletişim ortamı sağlamak.
 • Kariyer planlamasında herkese eşit ölçüde fırsat olanakları sağlayarak çalışanların mesleki, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek.
 • Ayrılan bütçe doğrultusunda personelin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, sosyal hizmet ve yardımlardan, tüm personeli dengeli bir şekilde faydalandırmak suretiyle Banka’da çalışmayı cazip hale getirmek.

Buradan başvuru yapabilirsiniz.

3 Replies to “Bank Asya Staj Başvurusu 2021”

 1. ben adıyaman besni meslek yüksek okulunda bankacılık ve sigortacılık okuyan 1 sınıf öğrencisiyim temmuz-ağustos arasında yapılacak olan 30 gün zorunlu staj eğitimimi batman merkez şubelerinizde yapma imkanı istiyorum

 2. Merhaba ben istanbul bayrampaşada kız meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum staj yeri bulmam gerekiyor stajımı İstanbul sultangazi şubesi bank asyada yapmak istiyorum çok acil lütfen yardımcı olun teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir