Aksa Staj Başvurusu 2021

Aksa’da Staj

Dünyanın akrilik elyaf üretimi sektöründe en iyi markalarının başında gelen Aksa her sene öğrenciler için staj imkânı sunarken bu stajları da son derece ciddiye almaktadır. Bu doğrultuda öğrencilerin mesleklerinden ilk maaşlarını kazanmalarını isteyen kurum diğer birçok firmaya göre yüksek şartlar altında staj yaptırmaktadır.

Aksa Staj Başvuru ve Şartları

Aksa firmasına başvuruda bulunacak olan kişiler arasından yalnızca 10 kişi stajyer olarak kabul edilecektir. Stajlarını yapacakları yeri seçme imkânları bulunmayan stajyerler Yalova’da yer alan tesislerde stajlarını gerçekleştirirler. Bu aşamada kişilerin sigortaları firma tarafından yaptırılırken kendilerine staj dönemlerinde asgari ücret verilmektedir. Buna ek olarak kişilerin konaklama ihtiyaçları da firma tarafından karşılanmaktadır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kişilerin stajlara gelirken öğrenci belgelerini ve kimlik belgelerini getirmeleri istenmektedir. Buna ek olarak firmada staj yapacak olan kişilerin not ortalamalarının en az 3 olması istenirken bunu gösteren transkriptlerin de staj başvuru evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Bu belgeler ile başvurular eksiksiz bir biçimde yapılabilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Kişilerin başvurularını en geç 16 Nisan tarihine kadar yapması gerekmektedir. Bu başvuruyu yapan kişiler 22 Nisan Cumartesi günü bir sınava alınırlar. Sınavda kişilerin mesleki yetenekleri sorgulanırken yabancı dilleri de irdelenecektir. Bu sınavı başarıyla geçen 10 kişi firma bünyesinde staj yapmaya hak kazanır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvurusunda bulunan ve sonrasında sınavlarına giren kişilerin sınav sonuçları Mayıs ayının ilk haftasında kişilere aktarılacaktır. En iyi notu alan 10 kişi staja kabul edilirken bu kişilerin gerekli tarihlerde firmanın bulunduğu bölgeye gelmesi gerekmektedir. Sonrasında stajlarına başlayan kişiler uygun sürelerde stajlarını bitirerek staj defterlerini yetkili kişilere imzalatabilirler. Sonrasında stajları tamamlanmış olacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir