Antalya Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Antalya Büyükşehir Belediyesin’de Staj

Ülkemizin ve dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olan Antalya bu özelliği ile birlikte nüfusunu da sürekli olarak arttırıyor. Bu aşamada öğrenciler için de Antalya çok uygun bir yer olurken belediye bünyesinde stajlarını yaparak yaz aylarını da öğrenciler eğitimlerine harcamayı düşünüyorlar. Okulları tarafından belirlenen zorunlu staj tarihleri içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunan kişiler stajlarını belediyelerin kendileri için uygun olan bölümlerinde yapabiliyorlar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Staj başvurusunu Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yapacak olan kişilerin ilk olarak üniversitelerinde üçüncü sınıfa geçmiş öğrenciler olması isteniyor. Daha düşük sınıflarda olan kişilerin staj başvuruları kabul edilmiyor. Buna ek olarak belediyenin stajyer alımları için belirlediği bir kontenjan varken bu kontenjanın şehir içerisinde bulunan Akdeniz Üniversitesi bünyesinden olması amaçlanıyor. Eğer bu üniversiteden yeterli talep gelmezse belediye düğer üniversitelerden de başvuruları alıyor.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Genel olarak belediyelerde stajlarını gerçekleştirecek olan kişilerin aynı evrakları teslim etmesi gerekiyor. Kişilerden Akdeniz Üniversitesi’nden alınan öğrenci belgesi istenirken buna ek olarak kimlik fotokopilerinin de başvuru aşamasında teslim edilmesi isteniyor. Kendilerine verilen formu dolduran kişiler stajlar için gerekli tüm evrakları toplamış oluyor.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvuru tarihleri olarak belediye bir sınır koymazken kontenjanların dolması durumunda alımlar da durduğundan kişiler genellikle Nisan ayı içerisinde başvurularını yapıyorlar. Mayıs ayında da belediye tarafından başvurular kabul edilmek istense de genel olarak kontenjanlar dolmuş oluyor.

Staj Başvurusu Sonuçları

Kontenjanlar dolana kadar eğer kişiler gerekli evrakları yanlarında getirmişse hemen staj başvuruları onaylanabiliyor. Bu doğrultuda kişilerin beklemelerine de gerek kalmıyor.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir