Siemens Staj Başvurusu 2021

Siemens’de Staj

Holding uluslararası alanda üç ana sektörde faaliyet göstermektedir; Endüstri, Enerji, Sağlık. Holding tahmini olarak 480.000 kişi çalıştırmaktadır. Bu bünyede birçok hizmet sunmaktadır. Bunlara birkaç örnek verecek olursak; elektrikle çalışan araba 1905’ler de SiemensSchuckertwerke tarafından imal edildi. Dünyanın ilk elektrikli tramvay hattı Siemens tarafından 1881 de Berlin yakınlarındaki Lichterfeld’e döşendi.

Siemens Staj Başvuru ve Şartları

Geniş çalışma kapasitesine sahip bu holding; Çalışkan, iletişim becerisine sahip, farklılıklara uyum sağlayabilen, diksiyon sahibi, güler yüzlü, pratik, yeni fikirler sunabilen, dinamik ve titiz kişilere her yıl yaz döneminde staj olanağı sunmaktadır. Bu bünyede staj yapacak olan öğrenciler bilgilerini pratiğe dönüştürme şansı yakalayacaktır. Aynı zaman da firmamızı tanıma şansına sahip olan gençler, Siemens A.Ş’nin bünyesinde kalıcı olabilmek için gereksinim duyacakları tüm özelliklerini geliştirme olanağına da sahip olurlar. Staj yapacak öğrencilerin; stajlarının zorunlu olması ve fakültelerin 3-4 sınıfında eğitimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir.

Meslek yüksekokulları sınıf farkı gözetmeksizin başvurularını yapabilirler. Siemens stajyerlerini sınav doğrultusunda seçmektedir. Bu sınav süreye tabii tutulacaktır. Staj yapacak öğrencilerin bunu göz önünde bulundurması gerekmektedir. Daha önce bünyemizde staj yapmış öğrencilere 2. bir şans sunulmamaktadır.

Siemens Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Staj yapacak öğrenciler özgeçmişlerini hazırlayarak siemens-staj@peoplebox.biz adresinden başvurularını yapabilirler. İnsan kaynakları ile de iletişim halinde olmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Staj yapacak öğrencilerin nüfus cüzdanı fotokopisi, resmi not dokümanı, staj defteri, okuldan alınan zorunlu staj başvuru formu, 3 adet vesikalık fotoğraf bulundurması gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

01Şubat28 Şubat tarihleri arasında başvuruda bulunarak yaz dönemin de Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere seçilen ay içerisinde stajlarını yapabilirler.

Siemens Staj Başvuru Sonuçları

01 Şubat- 28 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan staj başvuruları değerlendirildikten sonra başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için staj zorunluluğu olan öğrencilerin mail adreslerine gönderilecek Genel Yetenek testini başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

Genel Yetenek test içeri şu şekildedir; çoktan seçmeli 45 sorudan oluşup, bunun 15 sayısal 6 dakika, 15 sözel 8 dakika, 15 soyut düşünce 8 dakika şeklinde süreye tabi tutulmuş olup toplam süresi 22 dakika olan bu deneme testini tamamlamaları gerekmektedir. Stajyer kontenjanları doğrultusunda en yüksek puan alan öğrenciler ile mülakat yapılacaktır. (testi yapmamış ya da tamamlamamış veya sonucu tarafımıza ulaşmamış adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Staj başvuruları nisan ayının 3. haftası sonuçlandırılacaktır. Genel yetenek testini tamamlayan stajyerlerin başvuru sonuçları adaylara e-mail yoluyla bildirilecektir. Öğrenciler kontenjanlar doğrultusunda Siemens A.Ş’nin Kartal ya da Gebze konumlarındaki ofislerinde üretim alanında staja yerleştirileceklerdir. Öğrenciler staj yaptıkları Siemens A.Ş’nin her iki konumunda da personel servisi ve öğle yemeği olanaklarından yararlanırlar. Staj yaptıkları süre için öğrencilere asgari ücretin net tutarının %30u maaş olarak ödenir.

Başvuru için tıklayın.

One Reply to “Siemens Staj Başvurusu 2021”

  1. Şuan 1. Sınıfı bitirdim.fakat şimdiden kafamda bir staj yeri oluşması için araştırma yapıyorum…önceleri şirkette çalışma fikri tamamen baskındı bende.fakat şuan siemens de seçeneklerim arasında.tabi alınırsam staja.daha önümde 2 yıl gibi bir süre var.bu süre zarfında daha iyi araştırıp karar vericem.ama eğer bu kararımda ısrarcı olursam umarım siemenste staj yapabilirim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir