Alo 182 Staj Başvurusu 2021

Alo 182’de Staj

Hastanelere randevuların alınabilmesi için kurulan Alo 182 sistemi Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Tüm vatandaşlarımız bu numara üzerinden randevu taleplerini ileterek hastanelerin farklı bölümleri için randevularını alabilirler. Bu aşamada kusursuz bir sistem içerisinde ilerleyen Alo 182 randevu hattına staj başvuruları da kabul edilmektedir. Yılın her döneminde yapılan staj başvuruları ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler tarafından yapılır.

Alo 182 Staj Başvuru ve Şartları

Alo 182 bünyesinde staj yapmayı düşünen kişilerin üniversitelerin iletişim ile ilgili bölümlerinde eğitimlerine devam ediyor olması şart koşulmaktadır. Buna ek olarak bu eğitimlerine devam eden kişiler eğer eğitimlerini üniversite bünyesinde alıyorsa en az üçüncü sınıfta olması gerekmektedir. Eğer adaylar stajlarını yüksekokullarda eğitim alırken yapmayı düşünürse bu kişilerin de son sınıf öğrencisi olması istenmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Yılın her gününde hizmetine devam eden Alo 182 için staj süreleri de yılın her dönemini kapsamaktadır. Genel olarak kapalı ofis ortamlarında yapılan stajlar mevsimler şartlardan da etkilenmediği için rahatlıkla yılın her döneminde kabul edilir ve yapılabilir. Üniversite öğrenciler için en uygun zaman Haziran ayı ile Eylül ayı arası olacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Alo 182’ye staj için başvuruda bulunacak olan kişilerin üniversitelerinden öğrenci belgelerini alması gerekmektedir. Bu belgenin yanı sıra Alo 182 yalnızca zorunlu stajları olan öğrencileri kabul ettiğinden kişilerin zorunlu staj belgelerini de almaları büyük önem taşır. Bu belgeleri le başvurularını yapan kişilerin stajları değerlendirmeye alınacaktır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Değerlendirmeye alınan staj başvuruları kişilerin staj yapmasına engel teşkil edecek herhangi bir durumu yoksa kabul edilir. Böylece kişiler stajlarını kendi belirledikleri tarihler arasında rahatlıkla yapabilirler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir