Ankara Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Ankara Büyükşehir Belediyesinde Staj

Belediyeler birçok farklı çalışma koluna sahip olduğu için birçok öğrencinin staj noktası olarak görülmektedir. Birçok meslek grubu için belediyede ayrılmış kontenjanlar olduğundan öğrenciler rahatlıkla belediyede stajlarını gerçekleştirebilirler. Hangi meslek kolunda çalışılıyorsa belediyelerin o meslek grubunu yöneten bölümüne giderek kişiler staj başvurularını gerçekleştirebilirler. Ankara Büyükşehir Belediyesi de en gelişmiş belediyelerden birisi olarak her yıl çok sayıda kişiye staj imkânı tanımaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Belediye içerisinde staj yapacak olan kişilerin öğrencilik hayatlarına devam ediyor olması gerekmektedir. Yaz aylarında yapılan zorunlu stajlar hem lise hem de üniversite öğrencilerine açıktır. Bu aşamada okullarında zorunlu stajlarını yapmaya hak kazanan ve eğitim süreleri içerisinde stajlarını yaparak teslim etmesi gereken öğrenciler başvurularını gerçekleştirerek stajlarını yapamaya başlayabilirler. Bu aşamada kişilerin eğitimlerine devam ediyor olmasından başka bir şart aranmamaktadır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar belediye içerisinde yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. Yaz aylarının dışında stajyer olarak alım bulunmaz. Bu sebeple de kişilerin yaz aylarında belediye bünyesinde yapacakları stajlar için bahar aylarında başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurularında öğrenci belgelerini ve zorunlu staj kâğıtlarını alarak belediyelere giden kişiler belediye içerisinde kendi bölümleri ile ilgili olan noktalara giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. Bunun için belirlenmiş belirli bir tarih bulunmamaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kişilere mail adreslerinden ya da telefonlarından bildirilmektedir. Kişiler staj başvurularını bizzat yaptıkları için bilgisayar üzerinden duyuru sistemi ile ya da farklı bir sistem kullanılarak sonuçlar kişilere aktarılmaz. Bazı dönemlerde staj belgelerini eksiksiz bir biçimde teslim eden kişilerin stajları direkt olarak onaylanmaktadır. Bu kişilerin sonucun belli olmasını beklemesine de gerek kalmaz.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir