Atakaş Staj Başvurusu 2021

Atakaş’da Staj Başvurusu

Türkiye’de hizmet veren en iyi demir ve çelik üreticilerinden birisi olan Atakaş Şirketler Grubu, bünyesinde çok sayıda kişiyi çalıştırmaktadır. Bu aşamada böylesine büyük bir firmada çalışmak, şartlarını görmek ve daha birçok etmeni değerlendirmek için öğrenciler stajlarını bu firmada yapmaktadır. Firma içerisinde özellikle yaz aylarında yapılan stajlar büyük ilgi görürken kişilerin eğitim süreçlerine de bu işlemler olumlu bir şekilde yansımaktadır.

Atakaş Staj Başvuru ve Şartları

Genel olarak firma içerisinde staj yapacak olan kişiler mühendislik öğrencilerinden seçilmektedir. Maden mühendisliği, makine mühendisliği ya da inşaat mühendisliği öğrencileri firma bünyesinde stajlarını rahatlıkla tamamlayabilmektedirler. Firma tarafından aranan şartların başında öğrencilerin bu bölümlerin birisinde eğitimine devam ediyor olması gelmektedir. Buna ek olarak kişilerin en az üçüncü sınıfı tamamlamış olması da istenen şartlar arasında yer almaktadır. Ayrıca çalışmalarda bulunacak olan kişilerin yolculuk engelinin bulunmaması ve rahatlıkla gün içerisinde uzun kilometreleri geçebilecek yapıda olması istenir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Firma genel olarak yılın her döneminde stajyerleri kabul etmektedir. Bu sebeple de staj tarihlerini kendileri belirleyen kişiler başvuru tarihlerini de kendileri belirlemiş olurlar. Staj için gerekli ortamın ve belgelerin hazırlanması işlemleri için kişilerin staja başlangıç tarihlerinin 1 ay öncesinde firmaya gelerek başvurularını yapması istenir. Bu süreden daha az bir süre kalmışken de stajlar kabul edilebilir ancak sırf bu sebepten ötürü reddedilmiş olan stajlar da bulunmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuru sonuçları kişilere bizzat telefon ile bildirilebildiği gibi başvuru aşamasında da aktarılabilir. Gerekli şartları sağlayan öğrenciler ile başvuru aşamasında konuşan yetkililer direkt olarak stajları da onaylayabilmektedirler. Bu sayede kişiler birkaç gün içerisinde staj başvurularını yapmış ve onaylarını almış olurlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir