Ulaştırma Bakanlığı Staj Başvurusu 2021

Ulaştırma Bakanlığında  Staj

Ülkemizde hizmet veren bakanlıkların bünyesinde stajlarını yapmak isteyen kişiler birçok farklı alanda stajlarını gerçekleştirebilirler. Ulaştırma Bakanlığı gibi gelişmiş bakanlıklar içerisinde stajlarını yapacak olan kişiler çok sayıda başvuru arasından seçilecektir. Bu aşamada ilk olarak bakanlığın internet sitesinden yapılacak duyurularda hangi bölümden kaç stajyer alınacağı belirtilmektedir. Bu sayılara göre stajyer alımları yapılır. Kişilerin başvururken alım ihtimalleri de bu aşamada belli olmaktadır.

Ulaştırma Bakanlığı Staj Başvurusu ve Şartları

Ulaştırma Bakanlığı’na staj başvurusu yaparken kişilerin üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor olması gerekmektedir. Yüksekokullarda okuyan kişiler de rahatlıkla başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu aşamada eğer kişiler üniversite eğitimlerini alıyorlarsa üçüncü ya da dördüncü sınıfta olmaları istenir. Yüksekokullarda eğitim alan kişilerin ise ikinci sınıfta olması istenmektedir. Buna ek olarak kişilerin herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olması da istenmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler stajlarını bakanlık içerisinde yapabilirler.

Staj Başvurusu Gerekli Belgeler

Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde çalışılacak olan firma ya da kurum belirlendikten sonra staj başvuruları bu noktaya bizzat yapılmaktadır. Bu aşamada kişiler başvuru esnasında başvuru dilekçesini, öğrenci belgesini ve SGK bildirgesi ile birlikte başvurularını yaparlar. Başvuru aşamasında buna ek olarak firmalar savcılıktan alınan sabıka kaydı belgesinin de talep edebilirler. Bu belgeleri hazırlayan kişiler firmalara giderek başvurularını tamamlarlar. Bu başvurular sonrasında da kısa süre içerisinde öğrencilere cevap verilmektedir.

Staj Başvuru Sonuçları

Başvuru tarihleri site üzerinden belirtilen süreler içerisinde yapılırken başvuru tarihlerinin son gününden 1 hafta sonrasında tüm staj başvuruları açıklanmaktadır. Bu doğrultuda kişiler yapacakları stajlar için başvuru tarihleri içerisinde başvurularını gerçekleştirmişlerse rahatlıkla sonrasında sonuçları alabilirler. Sonuçlar staj tarihlerinden çok önce kişilere bildirilecektir. Bu sebeple de herhangi bir sorun yaşanmaz.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir