Antakya Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Antakya Belediyesinde Staj

Hatay’ın en büyük ilçesi olan Antakya, belediye çalışmalarının da oldukça yoğun bir şekilde gerçekleştiği bir bölgedir. Bu doğrultuda birçok öğrenci stajlarını Antakya Belediyesi bünyesinde yapmayı düşünmektedir. Bunun için başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişilerden başvurularını bizzat yapmaları istenirken çeşitli alanlarda çalışmak için bu başvurular yapılabilmektedir.

Antakya Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Staj başvurusunda bulunabilmek için kişilerin öğrenci olması ve zorunlu staj ihtiyaçlarının devam ediyor olması gerekmektedir. Bu doğrultuda üniversite ve yüksekokullarda eğitimlerinin ikinci yarısına gelmiş olan kişiler başvurularını belediye binasında bizzat yapabilir. Başvururken kişilerin zorunlu staj ihtiyaçlarının olmasından başka bir şart bulunmamaktadır. Farklı alanlarda çalışan bir belediye olduğundan birçok bölümden öğrenci başvuruları gerçekleştirebilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar yalnızca üniversite ve yüksekokul öğrencilerine açık olduğu için Antakya Belediyesi yalnızca yaz aylarında staj yapılmasına izin vermektedir. Bu sebeple de kişiler stajlarından 1-2 ay öncesinde belediye binasına giderek staj başvurularını yapmak zoruna olurlar. Bu doğrultuda kişiler staj başvurularını Nisan ile Mayıs ayı arasında gerçekleştirirken stajlarına da Haziran ayında başlayacaklardır. Ağustos ayının son günlerine kadar kişiler stajlarını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Belediyeye başvuruda bulunurken eğitimlerine devam ettikleri okuldan alacakları öğrenci belgeleri ile birlikte belediyede başvurularını yapabilirler. Belediyenin staj kabullerini yapan bölümüne giden kişilere burada bir başvuru formu verilecektir. Bu başvuru formu üzerinde kişilerden kişisel bilgileri ve eğitim bilgileri alınmaktadır. Alınan bu bilgiler doğrultusunda kişilerin stajları düzenlenir ve gerekli tarihlerde stajlara başlanır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurular yapıldıktan kısa bir süre sonra kişiler sonuçları bildirilecektir. Talebe göre başvuru anında da bu stajlar onaylanabilir. Eğer talep fazlaysa başvurular arasından seçim yapılarak telefon ile kişilere bildirim yapılmaktadır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir