Antalya Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Antalya Havalimanında Staj

Ülkemizde havayolu ulaşımı, her geçen gün çalışma hacmini büyütürken bilet fiyatlarındaki düşüş ile birlikte çok daha popüler bir seçenek haline gelmiştir. Bu doğrultuda ülkemizin turizm merkezi olan Antalya da havayolu ulaşımı için çok büyük önem taşımaktadır. Antalya Havalimanı en yoğun havalimanlarımızdan birisi olurken bünyesinde yüzlerce kişi çalışmaktadır. Buna ek olarak yılın her döneminde gelen staj başvuruları da havalimanı yönetimi tarafından kabul edilir.

Antalya Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Antalya’da havalimanında staj yapmak isteyen kişilerin üniversitelerin ulaşım ile ilgili bölümlerinde eğitimlerine devam ediyor olması gerekmektedir. Buna ek olarak şirket yönetimi hakkında eğitim alan kişiler de havalimanına staj başvurusunda bulunabilirler. Üniversitelerde eğitimine devam eden kişiler yalnızca başvuruları gerçekleştirirken bu başvurularda kişilerin en az üçüncü sınıf öğrencisi olma şartı aranmaktadır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Antalya Havalimanı’nda staj yapacak olan öğrenciler için en uygun zaman yaz aylarıdır. Ancak havalimanının da en yoğun olduğu dönemler aynı aylara denk gelmektedir. Bu kalabalık dönem içerisinde havalimanları stajyerlerin kendilerine yardım edebileceğini bildiğinden birçok stajyeri işe almaktadır. Bu yoğun tempo içerisinde stajlarını gerçekleştirecek olan kişiler de ihtiyaç duydukları tüm tecrübeyi edinebilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvuruda kişilerin kimlik fotokopileri istenirken öğrenci belgeleri ve zorunlu staj kâğıtları da talep edilir. Buna ek olarak kişiler adli sicil kayıtlarını da başvuru sırasında havalimanına sunmak zorundadır. Bu belgeler ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaktadır.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar kısa süre içerisinde açıklanırken kişilere mail aracılığıyla iletilmektedir. Maillerinde kişiler sonuçları rahat biçimde görürken Antalya Havalimanı’nda staj yapacakları tarihler de maillerinde yer almaktadır. Başlangıç tarihlerinde havalimanında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir