Başbakanlık Staj Başvurusu 2021

Başbakanlık’da Staj

Başbakanlık bünyesinde çalışan çok sayıda kişi bulunurken bu kişiler farklı departmanlarda görev alıyorlar. Bu aşamada öğrenciler de eğer okudukları bölümler bu departmanlardan birisine uyuyorsa stajlarını Başbakanlık’ta yapabiliyorlar. Bunun için kişilerin doğru dönemde başvurularını gerekli evraklar ile birlikte yapması gerekiyor.

Başbakanlık Staj Başvuru ve Şartlar

Başbakanlıkta yapılacak olan staj için kişilerden çok fazla bir talepte bulunulmamaktadır. Genel olarak kişilerin gerekli evrakları sağlayabiliyor olması ve ilgili bölümlerde üniversite eğitimlerine devam etmeleri yeterli şartları sağlamaktadır. Buna ek olarak kişilerin zorunlu stajlarını yapacak olmaları gerekir. Aksi halde staj başvuruları Başbakanlık tarafından kabul edilmez.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İlk olarak stajyer adaylarından staj belgelerinin getirilmesi istenir. Bu belgeler Başbakanlık’ta staj yapmak isteyen kişilerin zorunlu stajlarını yapacaklarını gösteren belgedir. Buna ek olarak kişilerin son 3 ay içerisinde alınmış olan adli sicil kayıtlarının da teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin dışında kişiler nüfus cüzdanlarının ve öğrenci kimliklerinin fotokopilerini çektirerek gerekli evrakları tamamlayabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başbakanlık bünyesinde staj yapacak olan kişiler resmi site üzerinden başvurularını yapma imkânı bulurken bu başvurularını 1 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında yapmak zorundadırlar. Bu kişiler Temmuz ayı ve Eylül ayı arasında stajlarını tamamlayabilirler. Eğer kişiler kışın staj yapacaklarsa Kasım ayında başvurular açılmaktadır. Bu kişiler de Aralık, Ocak ve Şubat aylarında stajlarını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvuru formu internet üzerinden doldurularak kişiler Başbakanlık stajları için başvurularını gerçekleştirirken mail adreslerini de formda belirtirler. Başvuruların sonuçları da bu formda yer alan mail adresine gelecek olan mesajlar ile öğrenilecektir. Eğer kişilerin başvurusu onaylanmasa dahi olumsuz cevaplar mail olarak bildirilir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir