Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Staj Başvurusu 2021

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Staj

Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda staj yapmak isteyen kişiler için eğitim ve araştırma hastaneleri oldukça iyi bir tercihtir. Özellikle kişiler kendi bulundukları bölgede bu tarz bir hastane varsa stajlarını gerçekleştirmek için kolayca başvuruda bulunabilmektedir. Bu aşamada ilk olarak kişilerin başvurularını resmi yollardan gerçekleştirmesi gerekir. Mail yoluyla başvurularını gerçekleştirecek olan kişiler hastanenin birçok farklı kademesinde stajlarını tamamlayabilir. İlk olarak sağlık personeli olarak stajlarını gerçekleştiren kişiler buna ek olarak idari kısımda da stajlarını gerçekleştirerek hastane yönetimi konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Staj Başvuru ve Şartları

Hastaneye başvuruda bulunacak olan kişilerin başvuruları mail yoluyla yapılmaktadır. Maillerde kişiler staj tarihlerini ve sürelerini açıkça belirtirken kişisel bilgilerini de hastane yönetimi ile paylaşabilirler. Bunun sonrasında kişilere kısa süre içerisinde dönüş yapılmaktadır. Bu aşamada kişilerin hastanelerde staj yapmak için ilgili bölümlerde öğrenci olması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan hastanelerde kişiler eğer stajlarını gerçekleştireceklerse bu stajlar zorunlu stajlar olmaktadır. Okulların koydukları kurallara göre zorunlu staj ihtiyaçları olan kişiler bu sayede rahatlıkla stajlarını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Hastanede staj yapabilmek için staj yapılacak olan tarihler tüm yılı kapsamaktadır. Ancak bu tarihler kendi arasında iki farklı döneme ayrılırken bu dönemler yaz dönemi ve kış dönemi olarak isimlendirilmektedir. Kasım ayından Nisan ayına kadar olan dönem kış dönemi olarak isimlendirilirken Mayıs ayından Kasım ayına kadar olan süreç de yaz dönemi olarak isimlendirilir. Bu aşamada eğer kişiler kış döneminde staj yapmak istiyorlarsa Ekim ayında başvurularını yapmak zorundadırlar. Yaz döneminde staj yapacak olan kişiler de Nisan ayının son gününe kadar başvurularını tamamlayabilirler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir