Atatürk Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Atatürk Havalimanı’nda Staj

Atatürk Havalimanı havacılık sektörün de Uluslararası standartlar da kaliteli, güvenli konforlu, insana ve çevreye duyarlı, İnsan kaynakları uygulamaları ile Türkiye de ve Dünya da öncü olmayı hedeflemektedir. İşin gerekleriyle çalışanların becerilerini buluşturarak çağdaş ölçütlere göre gelişim ve değişim göstermektedir. Dinamik, gelişime açık ve yenilikçi bir ortam yaratarak o ortam da stajyerlere yer sunmakta ve gelişimlerine destek sağlamaktadır.

Atatürk Havalimanı Staj Başvuru Ve Şartları

Başvuru da bulunacak öğrencilerin üniversitelerin tercihen pazarlama, halkla ilişkiler ve sivil havacılık bölümlerin de okuyor olmaları gerekmektedir. Stajyerlerin ücretlerinin okul tarafından ödenmesi gerekmektedir. Atatürk Havalimanı bünyesinde yalnızca servis ve öğle yemeklerinden faydalanabileceklerdir.  Staj yapacak öğrencilerin stajlarının zorunluluk şartı bulunması, güler yüzlü, saygılı, dürüst, insan ilişkileri kuvvetli, konuşkan ve enerjik kişiler olmalıdırlar. Staj dönemi ve stajın hangi ay (Haziran, Temmuz, Ağustos) içerisinde yapılmak istendiği bildirilmelidir.  Stajyer öğrenciler sabah personeli gibi görülüp sabah 08:00 ve akşam 17:30 saatlerinde çalıştırılacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj başvurusunda bulunacak öğrencilerin; okuldan taraflarına sunulan zorunlu stajla ilgili yazılı belge, nüfus cüzdanı fotokopisi (önlü arkalı okunabilir olmalı), öğrenci belgesi, 1adet vesikalık(üzerinde oynanmamış) fotoğraf, temiz kağıdı (e-devlet sitesi üzerinden çıktı alınmalıdır) olmalıdır.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Atatürk havalimanı tarafından yaz dönemi stajyer alımı yapılmaktadır. Stajlar Haziran ayında başlayacak olup Mayıs ayının 3. Haftasına kadar tamamlanması gerekmektedir.

Staj Başvuru Sonuçları

Başvuruda bulunan öğrencilerin staj başvuruları Atatürk Havalimanı İnsan Kaynaklarında bulunan yetkili kişiler tarafından değerlendirip başvuru formunda bildirilmiş olan iletişim bilgileri üzerinden telefonla kabul edilen kişilere dönüş sağlanacaktır. Kabul edilen öğrenciler Havalimanının açık olan pozisyonlarında stajlarını tamamlayacaklar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

2 Replies to “Atatürk Havalimanı Staj Başvurusu 2021”

  1. Merhaba.
    Ben (25/bayan) almanya’da yasiyorum ve Atatürk Havalimanin’da staj yapmayi diliyorum. Bir kac bilgi verirseniz sevinirim. Tesekkürler.

    Saygilarla

  2. İstanbul Gelişim Üniversitesinde Hava lojistiği 2. sınıf öğrencisiyim (devam ediyor) Atatürk Havalimanında Staj yapmayı diliyorum (35 iş günü) Sigortayı okul yapıyor çalısmak istediğim alanlar ve bölümler Yer hizmetleri ve hava taşımacılığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir