Cengiz Topel Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Cengiz Topel Havalimanı’nda Staj

Cengiz Topel Havalimanı Kocaeli’nin Kartepe ilçe sınırları içerisinde bulunan havalimanıdır. İzmit Şehir merkezine 15 km, Adapazarı şehir merkezine 30km uzaklıktadır. Cengiz Topel havalimanı uçuş kalitesi ve tercih edilebilirlik adına üst seviye hizmet kalitesi ve öncü bir kuruluş olma hedefi taşımaktadır. Çalışan ihtiyacı sebebi ile bünyesinde gelişim gösterebilecek stajyer alanı bulundurmaktadır.

Cengiz Topel Havalimanı Staj Başvuru Ve Şartları

Staj talep eden öğrencilerin üniversitelerin pazarlama, işletme, dış ticaret, halkla ilişkiler, lojistik, sivil havacılık gibi bölümlerinde eğitimlerine devam ediyor olmaları gerekmektedir. Müşteri odaklı, kaliteli, konforlu bir hizmet sunabilme adına güler yüzlü, enerjik, konuşkan, insan ilişkileri kuvvetli, ekip ruhuna yatkın, özverili, bilgi birikimi yüksek kişiler olmalıdırlar. Stajyerlerin bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olmaları da ön şarttır. Okudukları kurum tarafından sigortalarının yapılması ve primlerinin ödenmesi gerekmektedir. Havalimanı tarafından öngörüldüğü şekilde giyinilmeli ve çalışma saatlerine uyulmalıdır. Öğrenciler hangi ay (Haziran, Temmuz, Ağustos) içerisinde staj yapmak istediklerini bildirmelidirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Staj yapacak kişilerin; öğrenci belgesi, zorunlu staj belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah, temiz kağıdı, 1 adet vesikalık fotoğraf ve okul tarafından sigortalarının yapıldığını gösteren SGK işe giriş belgesini bulundurmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Öğrenimi devam eden öğrencilere yaz dönemi stajı uygulanmaktadır. Stajlar Haziran ayında başlayacak olup Mayıs ayının 3. Haftasına kadar başvurular eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Eksik belge bulunması durumunda başvuru geçerli sayılmayacaktır. Başvurular resmi internet sitesinden yapılırken, bizzat öğrencilerin havalimanına gidip başvuru yapmaları daha sağlıklı olacaktır.

Staj Başvuru Sonuçları

Staj başvuruları kabul edilen öğrenciler başvuru formunda vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden telefonla bilgilendirileceklerdir. Havalimanının açık olan pozisyonlarına görevleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldıktan sonra yerleştirmeleri yapılarak stajlarını tamamlayacaklar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir