Aydın Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Aydın Belediyesin’de Staj

Aydın Belediyesi; gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzünü, tüm yaşam haklarını koruyarak ve güzelliklerini bozmadan, katılımcı belediyecilik anlayışı ile aydının dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapmayı hedeflemektedir. Aydın Belediyesi değişen ve gelişen dünya şartları ile Aydın toplumuna, örnek belediyecilik anlayışı ile kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Sunmuş olduğu hizmetlere verilecek birkaç örnek ise; toplumsal, sağlık ve veterinerlik hizmeti, kültürel hizmet ve alt yapı hizmetleridir. Belediye yönetimin de ciddi yenilikler yaratan Aydın Bayan Belediye Başkanı, yapılan birçok proje sayesinde kente yenilikler getirmeye devam etmektedir.

Aydın Belediyesi Staj Başvuru Ve Şartları

Staj yapacak öğrencilerin; stajlarının zorunlu olması, üniversite/yüksekokulun ilgili bölümlerinde okuyor olmaları, gelişen yüksek verim gücüne ayak uydurabilecek, pratik çalışma becerisine sahip, dinamik, diksiyonu düzgün, temiz, güvenilir, çalışma saatlerine uyabilecek, kılık kıyafet kurallarına uyum sağlayacak kişiler olmalıdır.

Bu alanda çalışacak stajyerlerin bilgisayar ve İngilizce bilgisine sahip olmaları öncelik hakkı sağlayacaktır. Stajyerlerin aydın da ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Belediyenin öngörmüş olduğu kurallara uymayanlar kurul tarafından gerekli uyarılar doğrultusunda nadir de olsa stajı iptal etme hakkına sahiptir.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş başvurularının internet sitesi üzerinden yapılması geçerlilik sağlamayacaktır. Başvuruları bizzat Aydın Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne okuldan aldıkları zorunlu staj belgesi ile başvurabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Stajlar yalnızca üniversite ve yüksekokul öğrencilerine olduğu için Aydın Belediyesi yalnızca yaz döneminde staj yapmalarına izin vermektedir. Stajyerlerin 1-2 ay öncesinden belediye binasına giderek staj başvurularını yapmak zorundadır. Bu doğrultu da stajyerler başvurularını nisanmayıs ayı içerisinde gerçekleştirip hangi ay yapmak isterlerse ( Haziran, Temmuz, Ağustos) o ay içerisinde başlayabilirler.

Staj İçin Gerekli Evraklar

Stajyerlerin belediyeye başvuruda bulunurken eğitimlerine devam ettikleri okuldan aldıkları belge, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf olmalıdır. Bu belgeler ile belediyenin staj kabulleri bölümüne gidilerek başvuru yapılabilir.

Staj Başvuru Sonuçları

Başvurular yapıldıktan kısa bir süre sonra sonuçlar bildirilecektir. Talebe göre fazlalık mevcutsa başvurular arasından seçim yapılarak vermiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir