Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi Staj Başvurusu 2021

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesin’de Staj

Dr. Sadi Konuk hastanesi 28 Eylül 2000 tarihinden itibaren Prof. Dr. Erşan Aygün’ün kurucu başhekimliğinde Eğitim Ve Araştırma misyonunu da üstlenerek, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. Ortak değerlerimiz olan; insan sevgisi, güven, hasta ve çalışanların mutluluğu,  sürekli eğitim ve çalışkanlık doğrultusunda buluşmak için bünyesinde stajyerlere de yer vermektedir.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesi Staj Başvuru Ve Şartları

Toplumun beklentileri doğrultusunda toplumun birer parçası olan stajyerler bu konu da fikir üretebilmeli, çözüm odaklı, güler yüzlü, konuşkan, takım ruhuna sahip, saygılı, etik davranabilen, temiz ve titiz kişiler olmalıdırlar.

Staj yapacak öğrencilerimizin; Lise/Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olmaları, zorunlu staj şartı, bu bölümde kendini geliştirebilecek, öğrenmeye meraklı, insanlarla barışık, din, dil, ırk, ayrımı gözetmeksizin hastalara kaliteli hizmet sunabilecek kişiler olmaları gerekmektedir. Stajyerlerin staj dönemi, staj başvuru kontenjan ve bölümleri hakkında bilgi sahibi olmaları doğrultusunda başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir.

Hastanenin öngördüğü staj kıyafeti giyilmeli ve çalışma saatlerine uymalıdırlar.  Stajlar hastanenin belirlediği staj bölüm yöneticisi eşliğinde gerçekleştirilecektir. Stajın hangi ay içerisinde yapılmak istendiği bildirilmelidir. Staj defteri tutulması ve her hafta bölüm yöneticisine eksiksiz şekilde imzalatılması gerekmektedir. Staj defteri hasta haklarına saygılı bir şekilde hastanenin dışarı çıkmasını öngörmediği bilgilere yer verilmeden doldurulması gerekmektedir. Aksi halde bölüm yöneticisi defteri imzalamayacaktır.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hastane de staj yapacak öğrencilerin okuldan aldıkları zorunlu staj belgesi ile hastanenin bağlı bulunduğu Genel Sekreterliğe başvurmaları gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Staj yapacak öğrencilerin hastane tarafından belirlenen kurumdan alacak oldukları sağlık raporu, temiz kağıdı(e-devlet sitesi üzerinden çıktı alınır), nüfus cüzdanı fotokopisi, aşı kartı(Aile hekiminden), 1 adet vesikalık fotoğraf olmalıdır.

Staj Başvuru Ne Zaman?

Sadi Konuk Hastanesi stajyerlere yaz dönemin de (Haziran, Temmuz, Ağustos) staj olanağı sunmaktadır. Haziran ayında stajlar başlayacak olup en geç 1 ay öncesinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir