Başkent Hastanesi Staj Başvurusu 2021

Başkent Hastanesinde Staj

Sağlık sektörü içerisinde meslek hayatına atılmak isteyen öğrenciler bu aşamada öğrencilik dönemlerinde kendilerini her yönden hazırlamayı amaçlıyor. Bu aşamada öğrencilik döneminde gerçekleştirilen stajlar da eğitimlerin amacına ulaşmasında çok büyük bir katkı sağlıyor. Kişiler kamu üzerinden hastanelerde stajlarını gerçekleştirebildikleri gibi özel sektörde de rahatlıkla stajlar gerçekleşebiliyor. Bu doğrultuda Ankara’da, İstanbul’da ve bazı Anadolu şehirlerinde yer alan birçok öğrenci stajlarını Başkent Hastanesi bünyesinde gerçekleştiriyor. Üniversitelerin sağlık ya da sağlık yönetimi bölümlerinde eğitim alan kişiler üçüncü sınıftan sonra staj hakkı elde derken bu haklarını Başkent Hastanesi’nde kullanabiliyorlar.

Başkent Hastanesi Staj Başvuru ve Şartları

Hastane tarafından kişilerin staja kabul edilmesi için belirli şartlar bulunmaktadır. İlk olarak kişiler eğer zorunlu stajları bulunuyorsa hastane içerisinde stajlarını yapabiliyorlar. Zorunlu stajları olmayan kişiler Başkent Hastanesi tarafından kabul edilmiyor. Buna ek olarak kişilerin üniversitelerin üçüncü sınıfına gelmiş olması da isteniyor. Eğer yüksekokullardan gelerek staj yapacak olan kişiler varsa bu kişilerin de son senesinde olması isteniyor. Bu şartlara ek olarak kişilerin başvuru aşamasında gerekli belgeleri yanlarında getirmesi ve bu belgelerde herhangi bir eksik bulunmaması da şart olarak sunuluyor. İlk olarak kişiler öğrenci bilgilerini alırken sonrasında zorunlu staj belgelerini de okullardan alıyorlar. Sabıka kaydı ve ikametgâh belgesi gibi kişisel belgeler de hazır hale getirildikten sonra kişiler hastanenin insan kaynaklarına başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Hastane yıl içerisinde tüm günler aynı kalitede hizmetine devam ederken yılın her döneminde stajyerleri kabul etmektedir. Genel olarak öğrenciler yaz aylarında stajlarını yapacakları için başvurularını da bahar aylarında yaparlar. Yaz aylarında talep yüksek olduğundan tüm başvurular kabul edilemez. Bu aşamada kişilerin Nisan ayında başvurularını yapması ve yaz aylarında stajını yapabilmek için bir adım atması gerekmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir