Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Balıkesir Büyükşehir Belediyesin’de Staj

1 milyonu aşan nüfusu ile birlikte Marmara Bölgesi’nin en önemli kentlerinden birisi olan Balıkesir sürekli bir gelişim içerisinde yer almaktadır. Bu gelişim doğrultusunda belediye tarafından yeni çalışmalar yapılırken sürekli daha fazla talep gelmektedir. Bu sebeple de belediye bünyesinde çalışan kişi sayısı arttırılırken stajyer kapasitesinde de yükselme meydana gelir. Bu doğrultuda Balıkesir’de üniversite eğitimi alan kişiler staj için belediyeye başvuruda bulunabilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Başvuruda bulunabilmek için üniversite öğrencisi olunması istenirken yalnızca zorunlu stajlar kabul edilmektedir. Buna ek olarak kişilerin Balıkesirli olmaları ya da eğitimini şehirde yer alan üniversitede yapıyor olmaları istenmektedir. Kontenjanlar genel olarak bu kişiler için harcanmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyeye direk olarak giden kişiler gerekli evraklar ile birlikte staj başvurularını gerçekleştirmektedir. Bu başvurularında kişiler hangi tarihlerde staj yapacaklarını, hangi bölümde staj yapmak istediklerini ve varsa ekstra durumlarını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne aktarırlar. Böylece staj başvuruları kendilerine verilen formu doldurduklarında tamamlanmış olacaktır.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Belediye bünyesinde staj yapmak isteyen kişiler ilk olarak kimlik fotokopileri, vesikalık fotoğrafları ve sicil kayıtlarını alarak belediyeye gelirler. Belediye başvurularda öğrenci belgesi ve zorunlu staj belgesini de talep etmektedir. Bu belgelerin hepsi tamamlandığında kişiler başarılı bir başvuru yapabilirler.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Şehirde yapılan çalışmalar yaz aylarında hız kazanırken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi stajları yaz ayında kabul etmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçlar için kişiler belediyeye giderek yapılan duyuruları inceleyebildikleri gibi internet sitesi üzerinden de sonuçları takip edebilirler. Bu listelerde staj başvuruları onaylanan kişiler kendi isimlerini göreceklerdir.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir