Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Balıkesir Koca Seyit Havalimanın’da Staj

1997 senesinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde kurulan Koca Seyit Havalimanı günümüzde de aktif olarak hizmet vermektedir. Yalnızca sivil amaçlı kullanılan havalimanından Ankara ve İstanbul’a seferler düzenlenirken yaz aylarında Almanya seferleri de başlamaktadır. Bu doğrultuda belirli bir düzen çerçevesinde işleyişini sürdüren havalimanı stajyer alımları da yapmaktadır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Balıkesir Koca seyit Havalimanı’na başvurularını yapacak olan kişilerin ilk olarak lise ya da üniversitelerde eğitim alan öğrenciler olması gerekmektedir. Bu eğitimlerinde kişiler eğer zorunlu stajlarını yapacakları döneme gelmişlerse başvurularını yapabilirler.

Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

DHMİ’ye bağlı olarak işletilen havalimanında staj başvuruları internet sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Bu başvuruları yapabilmek için kişiler internet üzerinden gerekli formları doldurarak havalimanı yönetimine iletmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kimliklerinin arkalı önlü fotokopilerini çektiren kişiler sonrasında okullarından öğrenci belgelerini ve zorunlu staj belgelerini alarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na giderler. Bu evrakların teslim edilmesi için kişilerin stajları başlamadan 1 hafta öncesinde bizzat gidip belgeleri teslim etmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Başvurular Ocak ayı ile Nisan ayı arasında yapılırken sonuçlar Mayıs ayında kişilere bildirilmektedir. Bu doğrultuda üniversite öğrencileri yaz döneminde, lise öğrencileri de kış döneminde stajlarını gerçekleştirebilirler. Bu aşamada kişiler staj tarihlerini kendileri belirleyecekken stajların en az 15 gün sürmesi istenmektedir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Sonuçları bir an önce almak isteyen kişiler Mayıs ayı içerisinde mail ve telefon aracılığıyla staj başvuru sonuçlarını öğrenirler. Başvuru sonuçları olumsuz olsa dahi Balıkesir Koca Seyit Havalimanı tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir