Batman Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Batman Havalimanın’da Staj

Batman Havalimanı’nın kuruluş yılı olan 1998 senesinden itibaren bölge halkı havalimanını kullanarak ülkemizde yer alan büyük şehirlere hava yolculuğu gerçekleştirmektedir. Bu yolculukları ile birlikte Türkiye’nin en batısına dahi birkaç saat içerisinde gidebilen kişiler bunun için artık çok yüksek bilet fiyatları ödemek zorunda da kalmamaktadır. Bu sebeple de müşteri sayısı sürekli artan havalimanı daha fazla kişiye iş verirken stajyerler için de uygun bir nokta haline dönüşmüştür.

Batman Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Havalimanında staj yapacak olan kişiler havalimanı yönetimi tarafından sigorta edilmezken herhangi bir maaş da söz konusu olmamaktadır. Bu aşamada öğrenciler zorunlu stajlarını tamamlamak adına havalimanı bünyesinde stajlarını gerçekleştirirler. Bu havalimanında stajlarını yapacak olan kişilerin zorunlu stajlarını gerçekleştiriyor olması gerekmektedir.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kimlik fotokopileri ve vesikalık fotoğrafları hangi noktaya başvurursa başvursunlar öğrencilerden istenen evraklar olmaktadır. Bu kural havalimanlarında da değişmezken buna ek olarak kişilerin sigortalarının okulları tarafından yapıldığını gösteren belgenin ve öğrenci belgesinin Batman Havalimanı insan kaynaklarına teslim edilmesi gerekmektedir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Kış aylarında mevsim etkileri sebebiyle havayolu ulaşımı sıklıkla aksamaktadır. Bu doğrultuda üniversite öğrencileri genel olarak stajlarını yaz aylarında yapmak isterler. Bu doğrultuda Nisan ayının son gününe kadar kişiler başvurularını yaparlarsa Haziran ayının ilk haftası başlayıp Eylül ayının son haftasına kadar devam eden staj süresince stajlarını yapabilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Havalimanına başvurular internet üzerinden gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda Batman Havalimanı için yapılan başvurularda kişiler telefon numaralarını da sisteme girmektedir. Bu telefon numaraları üzerinden kişilerin staj başvuruları için sonuçlar kişilere aktarılır. Böylece kişiler stajlara havalimanında başlama imkânı bulurlar.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir