Elazığ Belediyesi Staj Başvurusu 2021

Elazığ Belediyesinde Staj

Ülkemizde genç girişimcilere ve girişimcilere en fazla önem veren belediyelerden birisi olarak Elazığ Belediyesi gösterilebilir. Sürekli olarak gençlerin gelişimlerine katkı sağlaması için düzenlenen geziler, açılan sergiler ya da oluşturulan programlar bunun en önemli kanıtları olarak gösterilmektedir. Bu doğrultuda yaz aylarında kişilerin staj başvuruları da oldukça ciddi bir şekilde değerlendirilip işleme sokulmaktadır. Genel olarak staj için belirlenen kesin kontenjanlar bulunmaz. Kişiler rahatlıkla başvurularını gerçekleştirip stajlarına başlayabilirler. Belediye stajları genel olarak reddetmemeye çalışırken çok ekstra durumlar ile karşılaşılmadıkça stajlar onaylanmaktadır.

Elazığ Belediyesi Staj Başvuru ve Şartları

Belediyede staj yapacak olan kişilerin lise ya da üniversite öğrencisi olması istenmektedir. Bu kişilerin eğer zorunlu stajları varsa bu stajlarını belediye bünyesinde gerçekleştirebilirler. Buna ek olarak kişilerin başvurularını da stajlarından en az 1 ay önce gerçekleştirmesi gerekmektedir. Böylece kişilerin stajyer olarak başlayacakları dönem içerisinde gerekli işlemleri de gerçekleştirilir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Bu konuda belediye tarafından genel bir tarih bulunmazken kişilerin başvurularını en az 1 ay öncesinde yapması gerekir. Stajlar mevsim şartları sebebiyle genelde yaz aylarında gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple de kişiler başvurularını Mayıs ayında gerçekleştirerek stajlarına başlayabilirler. Staj başvurularında kişilerin bir form doldurması istenirken bu formda kişisel bilgileri alınmaktadır. Buna ek olarak öğrenci belgelerini de yanlarında getiren kişiler staj başvurularını gerçekleştirebilirler.

Staj Başvurusu Sonuçları

Staj başvuru sonuçları, kişilerin kayıt formlarında doldurdukları iletişim bilgilerinden kişilere ulaştırılmaktadır. Bu aşamada kişilere genel olarak mail yoluyla ulaşım sağlanırken açık bir şekilde stajlarının kabul edilip edilmediği belirtilirken hangi tarihler arasında staj yapacakları da kişilere söylenmektedir. Bu sayede kişiler o tarihler geldiğinde belediye binasına gelerek işlemlerine başlayabilirler.

Staj başvuruları için takipte kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir