Bingöl Havalimanı Staj Başvurusu 2021

Bingöl Havalimanın’da Staj

İnşaatına 1995 senesinde başlanan Bingöl Havalimanı, o dönemde coğrafi koşulların bu bölgeye bir havalimanı yapmaya uygun olmadığı kararı çıkınca durduruldu. Bunun sonrasında belirli bir süre herhangi bir işlem görmeyen havalimanı gerekli izinlerin alınmasından sonra tekrar inşa edilmeye başlandı ancak açılması 2013 senesini buldu. Bu doğrultuda ülkemizin en yeni havalimanlarından birisi olan Bingöl Havalimanı, İstanbul, Ankara ve Medine’ye düzenlediği seferler ile birlikte hizmetine devam ederken stajyerler için de oldukça uygun bir iş noktası olarak görülüyor.

Bingöl Havalimanı Staj Başvuru ve Şartları

Bingöl Havalimanı’na başvuruda bulunacak olan kişiler internet üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Bunun için kişilerin zorunlu stajlarını yapıyor olması istenirken lise ve üniversite öğrencilerinin stajyer olarak kabulü gerçekleşmektedir. Bu doğrultuda lise öğrencileri kış aylarında, üniversite öğrencileri de yaz aylarında Bingöl Havalimanı’nda stajlarını yapabilirler.

Staj Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kişiler staj başvurularını resmi internet sitesi üzerinden yapacağından belge teslim için imkân bulamazlar. Ancak başvuruları onaylanan adayların Bingöl Havalimanı’na belgelerini stajları başlamadan 1 hafta öncesine teslim etmesi gerekmektedir. Bu sebeple alınan öğrenci belgeleri ve zorunlu staj belgeleri havalimanına teslim edilecektir.

Staj Başvurusu Ne Zaman?

Lise öğrencileri başvurularını yaz aylarında yaparak stajlarını kış aylarında yaparken üniversite öğrencileri Ocak ile Nisan ayları arasında staj başvurularını yaparlar ve Haziran ayından sonra stajlarına başlarlar. Bu kurallar çerçevesinde kişiler staj tarihlerini belirlerse kontenjan sorunu olmadığı takdirde başvuruları kabul edilecektir.

Staj Başvurusu Sonuçları

Başvurularını yapan kişilerin staj sonuçları kısa süre içerisinde belli olmaktadır. Bu doğrultuda eğer kişilerin staj sonuçları Bingöl Havalimanı yönetimi tarafından onaylanmışsa kişilerin belgelerini teslim etmesi ve stajlarına başlaması gerekmektedir.

Staj ilanlarını takip etmek için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir